Litice jsou v tabulce páté

V posledních pěti minutách prohrály Litice na hřišti HC Mnichovice 1:2. Jediný gól Litic dal Michal Metlička.

Předehrávka prvního kola odvet velela litickým, pomýšlejícím na postup do závěrečného play off čtyř týmů, vyhrát nad soupeřem, s kterým v prvním kole remízovali. A vše vypadalo jednoduše.
Přes počáteční náznaky šancí domácích, litičtí několika vtipnými akcemi narušili soupeřovu obranu až v 15.minutě odvážný průnik do soupeřova trestného kruhu korunoval gólem Metlička.
Vše vypadalo pro plzeňáky nadějně, zvláště, když mladý Martin Vokurka v brance Litic několikrát při svých zákrocích dal vzpomenout na bývalého litického gólmana reprezentanta Patrika Buška.
S přibýjaícími minutami zápasu, jakoby rozhodčí chtěli mít v zápase hlavní slovo, zvláště, když byli měli ve vlastnictví míček plzeňáci. Tento fakt byl zajímavý zvláště při zjištění, že rozhodčí pocházejí z Českých Budějovic, které soupeří s Liticemi o čtvrté místo v play-off.
Výsledkem byli dvě žluté karty litických v nejdůležitějších okamžicích zápasu - Ladislav Čech a David Vychron a především série trestných rohů v posledních minutách zápasů Ironií osudu, přes výborný výkon brankáře Vokurky, mnichovičtí z posledních tří rohů proměnili dva a rozhodli tak o osudu utkání.
Soutěž pokračuke po letní přestávce v sobotu 23.8.,kdy litičtí hrají na Hostivaři v Praze.