Litice poskočily na čtvrté místo

Pozemním hokejistům Litic se opět dařilo. HC 1972 Rakovník porazily 4:2 a to na soupeřově hřišti. Góly Litic dali Jan Dolejš 2, Čech Ladislav 1, Vychron David 1.

Sérii důležitých soubojů s týmy ve svém okolí v tabulce začali plzeňáci výborně. Přesto, že po deseti minutách hry, tomu nic nenasvědčovalo. První litický útok skončil na rakovnické obranné hrázi a již s protiútoku Rakovník poprvé pohrozil. Po dlouhém balonu rakovnických přišlo po chvíli nepřesné zpracování plzeňských beků, následoval trestný roh a Rakovník střelou tahem Josefa Daška vedli 1:0. Netrvalo to dlouho a po chytrém signálu z dalšího trestného rohu mohl míček skončit opět v litické síti.naštěstí minul břevno o několik centimetrů.
Přesto plzeňáci nepanikařili, poctivěji stáhli svoji obranu k půlce a čekali na svoji šanci. Ta přišla typicky. Rychlý protiútok, míček se po několika nahrávkách dostal k Čechovi a ten bez problémů zavěsil 1:1. Z dalšího protiútoku dva na dva po pěkné změně směru udělal David Vychron souboj 1:2 , našel zcela volného Dolejše a Litice vedli 2:1 !
Hra po polovině přinesla více míčků na hokejkách Rakovníka, který si však nevěděl rady s litickou obranou. Dlouhé pasy vzduchem ani po zemi nenacházely adresáty nebo vzájemné zajišťování hostů odebíralo balonky domácím útočníkům. A litičtí dál trestali. Rychlost Vychrona přinesla třetí gól, když po jeho centru doklepával míček do branky opět Dolejš. Poslední gól pak přidal sám Vychron nečekanou střelou z úhlu nachytal reprezentačního brankáře Pavla Hrabu. A to pět minut předtím přehodil z pěti metrů prázdnou branku domácích.
Ostatní výsledky:HC Mnichovice – HC 1970 Bolevec 6:0, Slavia A – Meteor České Budějovice 4:3, Praga – Slávia B 7:2,