Litice si přivezly ze dvou zápasů 3 body

Náročný víkend mají za sebou pozemní hokejisté z Plzně Litic. V sobotu 24.4. hráli svůj domácí zápas s Českými Budějovicemi....

Náročný víkend mají za sebou pozemní hokejisté z Plzně Litic. V sobotu 24.4. hráli svůj domácí zápas s Českými Budějovicemi, pro absenci umělé trávy v Plzni ,právě v Českých Budějovicích, v neděli 25.4. hráli další ligový zápas na nové umělé trávě v Hradci Králové.
Protože se nejvyšší soutěž Rakoextraliga bude po jarní část zeštíhlovat na 6 týmů z deseti, byli tyto dva zápasy z bodového pohledu velmi důležité. První litičtí zvládli suverénně, ve druhém si vytloukli zuby na nedobytné hradecké obraně.
Plzeň Litice - Meteor České Budějovice 2:0. Pressinkem od prvních minut se prezentovali litičtí. Sázka na jednu kartu vyšla, Meteor měl problémy se zakládáním protiútoků od samého začátku. První velkou šanci měl v 10.minutě litický Michal Metlička, jeho pumelici z voleje zázračně vykryl brankář Tvaroh rukavicí za zadní čáru. První gól padl z třetího trestného rohu. Martin Brada doslova prostřelil budějovického brankáře . Do druhé půle vstoupili plzeňáci nejlépe jak mohli. Hned ve druhé minutě zahrávali opět trestný roh, signál na pravou tyčku , kam zabíhal David Vychron vyšel, po jeho teči bylo 2:0. Po tomto gólu se hra trochu otevřela, budějovičtí získali trochu více prostoru, ale na přímé ohrožení Vokurkovi branky to nestačilo. Naopak litičtí útočníci dokázali využít volných mezer k několika nebezpečnm brejkům. Buď však u nich nestálo štěstí, jako u Dolejšovi tyčky, nebo jejich nahrávky postrádali na přesnosti.
Slávia Hradec Králové - Plzeň Litice 1:0. Jediné zaváhání litické obrany ve 12.minutě druhého poločasu přineslo tři body domácím, přesto, že se jinak hrálo jen na jejich branku. Ani dvanáct trestných rohů, nespočet centrů před domácí branku nestačilo na to, aby plzeňáci vstřelili alespoň jediný gól. Přesto, že díky tlaku a počtu míčků na svých hokejkách by museli tento duel jasně vyhrát. Jenže na to se nevyhrává. Opět se ukázalo, že Litice neumí hrát proti soupeři zalezlému před vlastní brankou, patrná bude absence velkého prostoru pro trénování, ale i správně drzích typů hráčů, kteří by svými průniky rozhodly takovýto zápas.