Lokomotiva chce do finále, chybí vyhrát jeden zápas

Basketbalisté Lokomotivy Interconex Plzeň jsou blízko k obrovskému úspěchu. O víkendu dvakrát přehráli v semifinále play off druhé ligy Sokol Vyšehrad. Znamená to jediné. Když získají ještě třetí bod, jsou ve finále.

V prvním sobotním zápase měl plzeňský trenér k dispozici pouze osm hráčů a utkání bylo spíše bojem než kvalitním zápasem. Na počátku zápasu domácí vedli, Vyšehrad ale náskok dotáhl a skóre bylo vyrovnané. Před koncem třetí čtvrtiny domácí odskočili o pět bodů a tento náskok se ukázal jako rozhodující. Plzeň porazila Vyšehrad 73:66. Nejlepšími střelci byli Kubizňák s šestnácti body, Paruch se čtrnácti a Strejček a Jan Blacký s jedenácti body.
V neděli vtrhl Vyšehrad na palubovku Městské haly na Slovanech jako bouře. Tři čtvrtiny domácí prohrávali, na konci třetí ještě o bod 68:69. Pak ale nastal obrat, publikem vyhecovaní Plzeňáci dali do hry srdce a zaskočeného soupeře doslova převálcovali. Plzeň – Vyšehrad ve druhém zápase 101:86. Střelci Paruch 26, Prach 21 a Bosák 20 bodů.
Plzeň vede na zápasy 2:0. V jejím táboře vládne spokojenost.
Pro třetí bod, který by Plzeń posunul do finále druhé ligy, jede Lokomotiva o víkendu do Prahy. V sobotu budou Plzeňští hrát opět v oslabené sestavě, spoléhají tedy spíše na neděli. Když se jim potřebný bod nepodaří uhrát, nastoupí do rozhodujícího zápasu v Plzni ve středu 16. dubna.