Lopatárnu vyzkoušela Lenka Radová, do čela jde Nesveda

Devátý díl Giant ligy v areálu SKP RAPID sport vyšperkoval svým startem František Raboň (výběr ČR), který zvolil závody v Plzni jako část své přípravy na blížící se závod Okolo Rakouska, který začíná již v neděli. Ráno absolvoval trénink na 140 km a odpoledne si dal dalších 55 km závodních a právě v...

Devátý díl Giant ligy v areálu SKP RAPID sport vyšperkoval svým startem František Raboň (výběr ČR), který zvolil závody v Plzni jako část své přípravy na blížící se závod Okolo Rakouska, který začíná již v neděli. Ráno absolvoval trénink na 140 km a odpoledne si dal dalších 55 km závodních a právě v závodě se mu vedlo velice dobře.
Na startu mohli diváci opět vidět olympioničku a naší nejúspěšnější triatlonistku Lenku Zemanovou-Radovou (Ekol Elite triatlon), která se v polovině závodu odebrala na svoji další disciplínu - běh. Dále byl na startu kompletní tým SCOTT Scania Kolín v čele s Filipem Eberlem, Václavem Hlaváčem a Tomášem Peškem. Samozřejmostí je již start bikerů Milana Spěšného (Merida) a Pavla Zerzana (ČS MTB).
Na druhém kilometru vyrazil do úniku sparťan Jiří Nesveda a jakoby si chtěl připomenout dlouhý únik, který absolvoval na Mistrovství republiky, ukrajoval kilometry a vytvářel si solidní náskok, který tentokrát sedmdesátičlenný peloton zlikvidoval až po 11 km. Startovní pole se pak drželo pohromadě pouhé 2 km, kdy se otestoval František Raboň ml. (výběr ČR) a jediný kdo tentokrát zachytil jeho nástup byl Michal Kesl a Jirka Nesveda (AC Sparta Praha). Vzornou spoluprácí dojeli celé startovní pole o jeden okruh. Po dojetí peloton jakoby znovu ožil a do dalšího úniku se vydal Milan Spěšný (Merida), Kopr Karel (AC Slavia Praha), Josef Soukup (AC Sparta Praha), Václav Zvonař (Duratec) a František Raboň st. (CK T-Mobil Druztová). Skupinu pohltil peloton po 15 km, díky aktivitě jezdců SCOTT Scania Kolín. 8 kol před cílem předvedl František Raboň ml. divákům „solo“ jízdu, kterou zlikvidovali jezdci Sparty až 3 km před cílem. Do posledního okruhu tak vjížděla osmičlenná skupina, ze které se ještě dokázali odtrhnout Petr Pokorný (Comatec), František Raboň ml. (výběr ČR) a Tomáš Hrubý (AC Sparta Praha).
Poslední dvojnásobně bodovaný a velice dramatický spurt vyhrál Raboň a zajistil si tak pohodové druhé místo. Nejaktivnějším jezdcem FERNET STOCK prestige byl Tomáš Hrubý (AC SPARTA PRAHA). Z vítězství v závodě se mohl radovat Jirka Nesveda, který se tak dostal i do čela celkového bodování a příště pojede ve žlutém dresu lídra seriálu.