Martin Hunal vyhrál Český pohár a je i akademickým mistrem ČR

Premiérové vítězství v domácím silničním poháru vybojoval v sobotu na okruhu v Chudoslavicích u Litoměřic Martin Hunal ze Sparty Praha se sídlem v Rokycanech. V sedmém dílu GO! Českého poháru po 165 kilometrech zdolal v závěrečném spurtu těsně Stanislava Kozubka z Bauknecht-Author a třetí skončil ...

Premiérové vítězství v domácím silničním poháru vybojoval v sobotu na okruhu v Chudoslavicích u Litoměřic Martin Hunal ze Sparty Praha se sídlem v Rokycanech. V sedmém dílu GO! Českého poháru po 165 kilometrech zdolal v závěrečném spurtu těsně Stanislava Kozubka z Bauknecht-Author a třetí skončil Tomáš Zechmeister, rovněž jezdec celku Bauknecht-Author. Na celkově 10. místě dojel Radovan Doležel a v kategorii do 23 let na 3. místě.
Na jezdce dnes čekalo jedenáct okruhů z nichž každý měřil patnáct kilometrů. Na něm sice nebyl žádný těžký kopec, ale okruh to byl hodně těžký. Neustále se jelo nahoru či dolu a žádná rovina, takže profilem hodně těžký závod.

Od začátku se menší či větší skupiny snažily odjíždět, ale soupeři jim žádný velký náskok nedovolili. Až dvě kola před cílem se podařilo uniknout všem kvarteto cyklistů, kromě pozdějších medailistů ještě cyklokrosař Michael Boroš z ČEZ Cyklo Team Tábor. Silná skupina si vytvořila náskok 1:40 a bylo víceméně jasném že si mezi sebe rozdělí pomyslné medaile. Při nájezdu do posledního kola odskočili Boroš a Hunal, ale další dva cyklisté z úniku se na ně rychle dotáhli.

Velmi aktivní byl především Hunal, který buď útočil, či aktivně dojížděl uprchlíky a vyplatilo se mu to. Asi deset kilometrů před cílem opět zaútočil a zavěsit se za něj stačil jen zkušený Kozubek a spolu vydrželi až do cíle a rozhodoval spurt. V něm byl lepší jezdec Sparty, ale zvítězil velice těsně, snad o pouhých deset centimetrů. Samostatně si pro třetí místo a tím i prvenství mezi jezdci do 23 let přijel Zechmeister, za čtvrtým Borošem přivedl skupinu další závodník týmu Bauknecht-Author František Paďour.

Trikot vedoucího jezdce průběžného pořadí GO! Českého poháru si sedmým místem upevnil Milan Kadlec z Dukly Praha, ani v kategorii U23 se na vedení Petra Hampla z Favoritu Brno nic nezměnilo.

"Soupeře z úniku jsem si nástupem v předposledním kopci vyzkoušel. V posledním jsem opět zaútočil a zůstal se mnou Standa Kozubek, ale na něj jsem si ve spurtu věřil. Je to moje první vítězství v domácím poháru a určitě nejlepší výsledek na domácích silnicích," řekl v cíli spokojený Martin Hunal.¨

Výsledky:

1. Hunal (Sparta Praha) 4:09:56, 2. Kozubek (Bauknecht-Author) stejný čas, 3. Zechmeister (Bauknecht-Author) +28, 4. Boroš (ČEZ Cyklo Team Tábor) +42, 5. Paďour (Bauknecht-Author) +2:33, 6. Vejmelka (Baerum OCK) +2:43, 7. Kadlec (Dukla Praha) +3:00, 8. Bambula (ČEZ Cyklo Team Tábor) +3:00, 9. Bucháček (Bauknecht-Author) +3:05, 10. Doležel (Sparta Praha) +3:31.