Matušovič vystřílel Baníku v Plzni vítězství

V dnešní dohrávce 21. kola první GL hostila Viktoria Plzen ostravský Baník. Slo o utkání posledního s prvním a dopadlo podle předpokladů, - tři body si za výhru 2:1 odváží Baník.

Baník přijelo do Plzně povzbudit zhruba pět stovek fanoušků a měli důvod k radosti. Po vlažném začátku se stroj na góly rozjel. První šance Drozda a Matušoviče šly ještě nad Colceagovu bránu dnes skvělý Matušovič se poprvé trefil v 31. minutě. Do sítě usměrnil nádhernou přihrávku, která přišla po ose Heinz – Látal. Druhý gól Baníku si připsal tentýž blondatý útočník, když v 55 minutě zužitkoval nahrávku kolegy z útoku Heinze. O dvě minuty později Baníkovcům zatrnulo, když Pospěch fauloval pronikajícího Josefa Němce a míč si na penaltu postavil Robert Jež. Jeho špatnou střelu ale Laštůvka vystihl. Viktorka tedy snížila na konečných 1:2 až v 79. minutě, kdy si kapitán Baníku Látal srazil do vlastní sítě centr Siegla.