Memoriál Stanislava Štrunce vyhráli mladí Viktoriáni

Čtvrtý ročník Memoriálu Stanislava Štrunce, který pořádala FC Viktoria Plzeň se stal kořistí mladých fotbalistů Viktorie Plzeň. Ti ve finálovém duelu díky dvěma brankám Heráka zvítězili nad loňským vítězem Bohemians 1905.

Dvoudenní klání, které se hrálo na hřištích v Kaznějově, Plasích, Chrástu, Rokycanech a v Plzni, vyvrcholilo v neděli podvečer finálovým zápasem ve Štruncových sadech. V něm pořádající FC Viktoria Plzeň zvítězila 2:0 nad loňským vítězem, týmem Bohemians 1905. Obě branky vítězů zaznamenal Rudolf Herák.

Čestný výkop finálového duelu obstarali na Městském stadionu ve Štruncových sadech Věra Štruncová (manželka Stanislava Štrunce) s vnukem Tadeášem a trenér reprezentační U 21 Vítězslav Lavička. Finálový zápas měl od samého úvodu poměrně hladký průběh. Viktoriáni se do svého soupeře tvrdě zakousli a neustále se tlačili na jeho polovinu. Skore utkání otevřel v poslední minutě prvního poločasu Rudolf Herák. Stejný hráč ve druhé části pojistil vedení pořádající Viktorie a tak mohli plzeňští mladíci převzít pohár za první místo. "Myslím si, že naše prvenství je zcela zasloužené. Dokázali jsme během celého klání předvádět kvalitní výkony, kterou mohou být příslibem pro nadcházející soutěžní ročník," řekl stránkám fcviktoria.cz trenér mladých Viktoriánů Karel Krejčí.

Neděle 29. července 2007
Hrací doba v utkáních o umístění je 2x40min.

Utkání o celkové umístění:
9,30 utkání o 7. místo (stadion Luční ulice) - Hannover96 – AC Sparta Praha 3:2
11,10 utkání o 5.místo (stadion Luční ulice) - FC Falkirk – FC Vysočina Jihlava 0:1
14,00 utkání o 3.místo (stadion Luční ulice) - Inter Bratislava – SK Slavia Praha 0:2
16,00 finálové utkání (Stadion města Plzně, Štruncovy sady) - FC Viktoria Plzeň – Bohemians 1905 2:0