Mistrovská Plzeň sehrála o víkendu dva domácí zápasy

V pátek přivítali indiáni na svém ledě liberecké tygry, kterým se na ledě soupeřů moc nedaří a negativní bilanci potvrdili i v Plzni. Indiáni vstoupili do zápasu velmi aktivně, byli neustále na puku a po trefách Pletky, Dudy a Josefa Straky, první třetinu hladce vyhráli. Ve druhé třetině b...

Ve druhé třetině bylo po faulu na Jána Sýkoru nařízené trestné střílení, které Sýkora proměnil a zápas byl prakticky rozhodnut. Po pátém gólu se liberecký brankář odebral na střídačku a mezi tyče pustil Marcela Melicherčíka, který už gól nedostal. Libereckým se ještě díky několika zbytečným faulům povedlo upravit na 5:2 a plzeňští hokejisté se mohli začít připravovat na nedělní utkání proti lídrovi tabulky Spartě.

V neděli si do plzeňské ČEZ Arény našlo cestu necelých 6000 diváků a určitě nelitovali.

Od první buly bylo znát, že na sebe narazily dva velmi silné týmy. Hrál se pohledný, divácky velmi atraktivní hokej. Výborně se předvedli i oba brankáři. První kapituloval hostující Pöpperle, když Venca Pletka využil přesilovku. Sparta dokázala vyrovnat až v průběhu třetí třetiny, kdy Kumstát propasíroval puk mezi rukou a tělem Machovského. Utkání tak dospělo do prodloužení a do samostatných nájezdů, kde byli úspěšnější hosté. Na střely Tona a Buchteleho byl náš brankář krátký, za indiány se netrefil Pletka se Sýkorou a Sparta si tak z Plzně odvezla dva, velmi vydřené body.