Mistrovský vstup Indiánů do sezóny

Úřadující mistr extraligy předvedl na svém ledě týmový výkon a nadělil Vítkovicím nepopulárního búra. Indiánům se vydařil hlavně vstup do zápasu, kdy se do střelecké tabulky již po 26 sekundách zapsal Martin Straka. Poslední gól minulé sezóny a první gól nové tak vstřelil stejný hráč. ...

Úřadující mistr extraligy předvedl na svém ledě týmový výkon a nadělil Vítkovicím nepopulárního búra.
Indiánům se vydařil hlavně vstup do zápasu, kdy se do střelecké tabulky již po 26 sekundách zapsal Martin Straka. Poslední gól minulé sezóny a první gól nové tak vstřelil stejný hráč.

Zaskočené Vítkovice hodně faulovali a nabídli Plzní dvě přesilovky, tu druhou využil nováček v plzeňském dresu Tomáš Sýkora. Vítkovice ještě během třetiny využili dvojnásobné přesilovky a Ondřej Roman vstřelil kontaktní gól.

Plzeň však i v další dvacetiminutovce kontrolovala hru a puk soupeři přenechávala jen sporadicky.
Štěpán Novotný a Martin Straka postupně překonali Málka a o zápase bylo prakticky rozhodnuto.
Vítkovice sice ještě upravili na 4:2, ale drama nepřipustil Radek Duda, který svoji krásnou individuální akci zakončil gólem.

Myslím, že budu mluvit z duše všem plzeňským fanouškům, kterým spadl, stejně jako mě, kámen ze srdce, když viděli na ledě Martina Straku. Martin strávil na ledě necelých devatenáct minut, Řídil hru, dal dva góly a jestli se na něco opravdu nemůže vymlouvat, tak určitě ne na to, že by neměl formu. Nezbývá mu jen přát ať mu vydrží zdraví a forma, protože „takhle by to šlo“!