Mistrovství rozhodovalo o nominacích

Od pátku do neděle probíhalo v plzeňské hale Lokomotivy mistrovství České republiky ve stolním tenise. První místo zde obhajovali Tomáš Pavelka a Kateřina Pěnkavová.

Od pátku do neděle probíhalo v plzeňské hale Lokomotivy mistrovství České republiky ve stolním tenise. První místo zde obhajovali Tomáš Pavelka a Kateřina Pěnkavová. Šlo zde nejen o republikové prvenství, ale hlavně o nominace pro 5 hráčů a 5 hráček na mistrovství Evropy, které se uskuteční už koncem března v Dánsku.
V mužské části se už ale na plzeňských stolech bojovalo pouze o 4 místa na evropský šampionát, protože nejlepší český stolní tenista Petr Korbel se turnaje na západě Čech nezúčastnil. Přesto už má Korbel své místo v národním týmu jisté. V Plzni na 200 špičkových hráčů a hráček, do hlavní soutěže se však prokousalo jen Z hráčů západních Čech dosáhl nejvýše Antonín Gavlas z Františkových Lázní, který vyhrál smíšenou čtyřhru. Jinask se plzeňským hráčům, a hráčkám moc nedařilo.
V prvním nedělním republikovém finále se utkali v singlu žen Jana Dobešová a Iveta Vacenovská. Zápas byl jasnou záležitostí ambiciózní Vacenovské, která vyhrála 4:0 na sety.
Vacenovská si pak připsala ještě jeden republikový titul, když spolu s Alenou Vachovcovou dokázaly zvítězit ve čtyřhře. Ve finále mužské dvouhry na sebe narazili dobře známí soupeři – Richard Výborný a Radek Košťál. Rozhodující duel začal lépe Košťál a vedl už dva nula na sety. Pak ale Výborný dokázal, že mistrovství republiky ho zastihlo ve skvělé formě, vyhrál 3 následující sady a otočil na 3:2. Maximálně vyrovnaný a dramatický boj se nakonec rozhodoval až v sedmém setu a ten pro sebe získal Košťál poměrem 13:11.
Nakonec druhý Richard Výborný byl před nedávnem vyřazen z reprezentace, ale na plzeňských stolech potvrdil svou touhu se do národního mužstva vrátit. Šance, že s týmem na šampionát do Dánska odletí je podle trenérů vysoká.
Mistrovství republiky, také potěšilo také počtem diváků a výbornou kulisou.