Mladí karatisté z Naramy slavili úspěchy, Štádler je mistrem republiky

V sobotu 11.12. se v Sokolově pořádalo poslední kolo Euroligy mládeže v plnokontaktním karate a zároveň i Mistrovství republiky v plnokontaktním karate. Na toto poslední kolo se přes sněhovou kalamitu dostavilo více než 60 závodníků a mimo klubů z Čech byli přítomni i karatisté z Polska a Východního...

V sobotu 11.12. se v Sokolově pořádalo poslední kolo Euroligy mládeže v plnokontaktním karate a zároveň i Mistrovství republiky v plnokontaktním karate. Na toto poslední kolo se přes sněhovou kalamitu dostavilo více než 60 závodníků a mimo klubů z Čech byli přítomni i karatisté z Polska a Východního bloku. Velké úspěchy vybojovali mladí závodníci z plzeňského oddílu Narama Plzeň.
Především to byl Radek Štádler ve váhové kategorii do 42 kg starších žáků. Radek se stal třikrát vítězem ze čtyř kol Euroligy a v sobotu si tak vybojoval celkové prvenství a zároveň získal titul mistra republiky v plnokontaktním karate. Za svou stabilní a vyrovnanou výkonnost na těchto turnajích si odnesl i ocenění za nejlepšího bojovníka. Dalšími úspěšnými karatisty z Naramy jsou Roman Panuška a Nguyen Mnihing Dung Míra ve váze do 50 kg v kategorii mladší dorostenci. Roman Panuška získal jak v Eurolize, tak na mistrovství republiky krásné druhé místo a „Míra“ vystoupal na stupni vítězů na bronzovou pozici za jedno první a jedno třetí místo v turnajích.
Mladí vyznavači bojových umění z Naramy dosahují pravidelných úspěchů ve všech věkových kategorií. Je to díky především odpovědné práci trenérů a široké základně. K úspěchům také dopomáhají pravidelná soustředění, která se těší velkému zájmu a sportovců a jsou pořádána několikrát do roka v nedalekých Nečtinech nebo na Špičáku na Šumavě.