Mladí plavci SK Radbuza vybojovali medaile

Vrcholem sezóny pro žákovskou kategorii ve věku 10 a 11 let je Pohár České republiky. Děti ročníku narození 2004 závodili v Jindřichově Hradci, odkaď si přivezli celkem sedm individuálních medailí a dvě sady cenných kovů ze štafet. Ze čtyř děvčat a stejného počtu chlapců se nejvíce dařilo Honzo...

Ze čtyř děvčat a stejného počtu chlapců se nejvíce dařilo Honzovi Drahošovi, který získal zlatou medaili z disciplíny sto metrů motýlek v čase 1:25,5, kdy za sebou nechal po velkém souboji od startu do cíle o devět desetin vteřiny svého soupeře Maxima Havlenu (PKHK). Při sprintu (50 metrů) byl Jan Drahoš pomalejší (0:39,8) a Maxim zvítězil (0:37,7).
Pak se třikrát umístil na druhém místě. Čtyřstovku volný způsob plaval v kvalitním čase 5:23,5 a tímto časem prohrál souboj s Tomášem Chocholatým z PK Slávie VŠ Plzeň o čtyři desetiny sekundy. Na poloviční trati Honzu (2:38,2) porazil opět Tomáš (2:35,1). Do své sbírky přidal ještě jednu bronzově se blýskající medaili z distance 100 metrů znak (1:20,7), v které zmiňovaní soupeři byli lepší – vyhrál Chocholatý (1:20,1), o místo níže byl Havlena (1:20,4).
Druhý Honza, Grohmann, dal o sobě též vědět a soupeře svými výkony potrápil. Za to si na svůj krk právem pověsil stříbrnou medaili ze sprintu volný způsob (0:33,4), kdy o pouhé tři desetiny vteřiny byl v cíli rychlejší Jakub Beca (ChÚ). Na třetí příčku Jan vystoupil při vyhlašování vítězů za zaplavaný čas 3:13,3 v disciplíně 200 metrů polohový závod.
Tuto dvojici chlapců doplnili Šimon Housar s Tomášem Vlčkem, aby všem ukázali, že jedno z nejlepší spojení společných sil mají právě oni, plavci SK Radbuzy Plzeň.
Druhé místo brali za čas 2:28,2 ze štafetového závodu 4x 50 metrů volný způsob a ze stejně dlouhé štafety polohově si hoši zasloužili bronzové cenné kovy (2:51,5), kdy k zisku příčky o jedno místo výše jim chyběly dvě desetinky sekundy.

O rok starší oddíloví kolegové v Domažlicích předvedli také perfektní plavecké výkony se ziskem pěti stříbrných medailí.
Tomáš Kůželka se blýskl třemi výbornými časy. Při startu dvoustovky prsa mu v cíli bylo naměřeno 3:01,5 a vítězem se stal Kristián Baloun (2:58,9) ze Žatce. Na poloviční trati bylo pořadí kluků stejné, Kůželka zaplaval čas 1:24,9. Třetí stříbrnou medaili se podařilo Tomášovi získat ze stovky motýlek (1:23,2) a první místo patřilo Jakubovi Bursovi (1:15,6) z Jablonce.
Michaela Maříková byla úspěšná, stejně jako Tomáš, v prsových disciplínách. Na stovce zaplavala čas 1:30,1 a na dvakrát tak delším úseku v cíli dohmátla za 3:12,7. Jedinou soupeřku tak našla v Kateřině Laňkové z Příbrami.