Mladý plzeňský kickboxer uspěl i mezi dospělými

Teprve sedmnáctiletý Jiří Štádler kickboxer a boxer z Naramy Plzeň, získal v letošní sezóně již třetí titul mistra republiky. V sobotu 26.června se zúčastnil pražského mistrovství republiky ve fullcontactu a v kickboxu podle pravidel K1, na který se sjelo 250 zápasníků. Mladému plzeňskému závodníko...

Teprve sedmnáctiletý Jiří Štádler kickboxer a boxer z Naramy Plzeň, získal v letošní sezóně již třetí titul mistra republiky. V sobotu 26.června se zúčastnil pražského mistrovství republiky ve fullcontactu a v kickboxu podle pravidel K1, na který se sjelo 250 zápasníků. Mladému plzeňskému závodníkovi byla udělena vzhledem k jeho vzrůstající výkonnosti od svazu výjimka, aby mohl startovat v mužské kategorii. Jiří nastoupil v kategorii K1 ve váze do 63,5 kg.
V prvním zápase jej čekal Miroslav Veselý ze Spartaku Příbram. Již v prvním kole zasáhl Štádler svého soupeře kolenem do hlavy a následovalo počítání. Zbytek utkání byl pak v režii plzeňského kickboxera a zvítězil vysoko na body. Ve finále pak Štádler narazil na Jana Veselého z KBC Příbram. I v tomto duelu Štádler po prvním kole jasně vedl na body a již po 10 sekundách druhého kola se mu opět podařil přesný kop kolenem na hlavu příbramského závodníka. Ten byl po tomto úderu natolik otřesený a zraněný, že nemohl v boji dále pokračovat a Štádler si tak z Prahy odvezl další cenný republikový titul. „Jirka neměl na přípravu příliš času, a proto jsme na mistrovství odjeli s určitými obavami,“ zdůrazňuje jeho otec i trenér Jiří Štádler starší. „Jirka si totiž krátce před turnajem musel splnit své povinnosti na horolezeckém kempu pořádaným Školou ochrany osob a majetku, kde studuje již druhým rokem. Podařilo se mu však uplatnit svou závodnickou vyzrálost, kterou získává nejen jako kickboxer, ale i jako boxer Extraligy za Samson České Budějovice.“
Výčet Štádlerovo úspěchů by byl příliš dlouhý a mimo mnoho domácích i zahraničních úspěchů je třeba připomenout republikové tituly z letošního mistrovství republiky v lowkicku mužů a mistrovství republiky juniorů v boxu. Po prázdninové přestávce bude úspěšný boxer startovat pravděpodobně v těžší váhové kategorii.