Modrava obnovila tradici svého běžkařského závodu

Více než dvacet let se na Modravě - jedné z turisticky nejpřitažlivějších šumavských obcí – nekonal závod pro Šumavu v tak typickém sportu - běhu na lyžích. Od tohoto víkendu už to ale není pravda. V sobotu se ale na Modravě konal nultý ročník zbrusu nového běžeckého závodu s názvem Modravská desítk...

Cílená propagace v Plzni

Více než dvacet let se na Modravě - jedné z turisticky nejpřitažlivějších šumavských obcí – nekonal závod pro Šumavu v tak typickém sportu - běhu na lyžích. Od tohoto víkendu už to ale není pravda. V sobotu se ale na Modravě konal nultý ročník zbrusu nového běžeckého závodu s názvem Modravská desítka.
„Jsme velice spokojeni. Vyšlo všechno – počasí, přišli závodníci i dostatek diváků, kteří aktivní lyžaře bouřlivě povzbuzovali,“ uvedl starosta Modravy Antonín Schubert.
Závod spoluorganizovala Obec Modrava, Správa Národního parku Šumava a občanské sdružení Šumava Rangers. Před rokem 1989 se na Šumavě jezdil Memoriál poručíka Horvátha. Po Sametové revoluce byla tradice závodu přerušena.
Modravské desítky se zúčastnila zhruba padesátka závodníků ze všech věkových kategorií a z celé republiky. Nejmladším účastníkem byl Tobiáš Pour, ročník 2007 Nejstarším Luděk Slabý, ročník 1950.
Oba skončili ve svých kategoriích na třetím místě.
„Byl to můj první závod. Těším se, že tu příště vyhraju,“ uvedl malý Tobiáš Pour.
Závod se jel klasickou technikou.
„Na závod jsme vyrazili ráno z Prahy. Nevěřil jsem, že na Modravě bude nějaký sníh. Ale Modrava je opravdu bílá pohádka,“ uvedl jeden ze závodníků Petr Mändl z Prahy.
„Závod sloužil také jako fyzická příprava pro členy Informační a strážní služby Národního parku Šumava,“ uvedl její vedoucí Petr Šrail.
Modravská desítka, to ale nebylo jen závodění. Součástí byl i doprovodný program - diváci se mohli například shlédnout ukázku hledání zraněného ve sněhu cvičeným záchranářským psem.
„Informační a strážní služba neustále zdokonaluje své vybavení, její členové procházejí náročnými školeními a cvičením, jsou rovněž členy hasičského záchranného sboru Národního parku Šumava, jehož jsem velitelem. Vím, že psi se záchranářským výcvikem by měli i zde své uplatnění. Mým velkým přáním je získat pro tuto náročnou, ale záslužnou práci další kolegy. Jsem rád, že někteří již zájem projevili a teď nás čeká dlouhý a náročný výcvik, který musí každý nový záchranář kynolog absolvovat,“ uzavírá Tomáš Fait, náměstek ředitele Správy NP Šumava, který divákům předvedl ukázku vyhledání zraněného ve sněhu se svým psem Badym.



The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
ne 19.02.2012 17:06



0 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka