Motáček se zachránil ve druhé lize

Nejtěžší možný soupeř zavítal o víkendu na západ Čech v rámci druhé futsalové ligy. Plzeňský klub Motáček se ve svém posledním domácím vystoupení nakonec podlehl Kladnu

Nejtěžší možný soupeř zavítal o víkendu na západ Čech v rámci druhé futsalové ligy. Plzeňský klub Motáček se ve svém posledním domácím vystoupení v letošním ročníku utkal s prvním Kladnem a s loučení se sezónou to bylo víc než důstojné. S lídrem tabulky sehráli plzeňští naprosto vyrovnaný duel.V hale Lokomotivy začali plzeňští v oranžových dresech mnohem lépe než papírově silnější soupeř a během prvních pěti minut se ujali vedení tři nula. Domácí Motáček, který byl v letošní sezóně nováčkem druhé nejvyšší futsalové soutěže už v minulých kolech splnil svůj cíl – záchranu v lize, přesto proti Kladnu měl velkou motivaci.
Kladno se po třech inkasovaných gólech rychle oklepalo a začalo předvádět rychlou kombinační hru. Přesné pasy za obranu Motáčku přinášely Středočechům šance a tak kladenští brzy vyrovnaly skóre a ve čtrnácté minutě šli po výborně zahraném přímém kopu i do vedení 4:3.
Motáček pak měl několik šancí na rychlé vyrovnání, ale střele Lukáše Soudka stálo v cestě břevno a ani pokus Radka Sutnara si cestu do sítě nenašel. Vyrovnání ale přišlo ještě před koncem prvního poločasu a postaral se o něj únikem Petr Vereščinský. Stav 4:4 pak trval až do jedenatřicáté minuty, kdy se trefil kladenský Josef Fujdiar. Kapitán Středočechů pak přidal ještě jednu branku a završil tak účet utkání na 4:6. V závěru zápasu pak plzeňské držel skvělým výkonem gólman Tomáš Vacek, který likvidoval i vyložené šance hostů.
Bez trenéra Evžena Zavadila i bez stálých opor se tak na hřiště v průběhu zápasu dostalo více hráčů z lavičky. Motáček tak v letošní sezóně skončil mimo sestupové vody a příští rok už může pomýšlet i výše.