Na Doubravce kraloval Dlask

Cyklokrosař Petr Dlask vyhrál v Plzni pátý díl seriálu Budvar Cup, domácí Lukeš skončil desátý

Na domácích cyklokrosových tratích v letošní sezoně nadále kraluje Petr Dlask, který na
novém okruhu v Plzni-Doubravě vybojoval při svém čtvrtém startu v seriálu Budvar Cupu čtvrté vítězství. Po pěti dílech vede jezdec týmu Empella průběžné pořadí s dvacetibodovým náskokem před Kamilem Ausbuherem z Budvaru Tábor.
Na stupně vítězů se v mrazivém plzeňském počasí spolu s Dlaskem prosadili Martin Bína a Ausbuher.
Do čela závodu se v úvodu překvapivě dostal Zelinka, ale rychle svou pozici přepustil favoritům. Po deseti minutách již udávali v čele tempo Dlask se Zlámalíkem, za nimi jezdili Bína s
Ausbuherem. V dalším kole Dlask odjel Zlámalíkovi, na něhož se dotáhl Bína.
Vítěz loňského Světového poháru jezdců do 23 let Bína pokračoval v rychlém tempu a brzy dojel i Dlaska. Poté se mu dokonce pokoušel uniknout, ale neuspěl a vydrželi spolu až do závěrečného okruhu. Na asfaltovém úseku pak nastoupil Dlask a
získal malý náskok, který uhájil až do cíle.
Na domácí trati se neprosadil Ondřej Lukeš. Plzeňan obsadil až desátou pozici.
Výsledky: 1. Dlask (Empella) 58:45 min., 2. Bína (Author) -10, 3. Ausbuher (Budvar Tábor) -51, 4. Zlámalík (Author) -1:03, 5. Kyzivát (Control Johnson Ml. Boleslav) -1:14, 6. Mlynář (Max
Cursor) -1:35, 7. Hekele (Zekov) -1:46, 8. L. Klouček (Budvar Tábor) -2:00, 9. Pospíšil (Stevens), 10. Lukeš (Control Johnson
Ml. Boleslav) oba -2:03. Pořadí po pěti závodech:
1. Dlask 240, 2. Ausbuher 220, 3. Mlynář 220, 4. Bína 186, 5. Zlámalík 179.