Na republikovém mistrovství se prosadily jen dvě mladé plzeňské atletky

O víkendu se konalo mistrovství České republiky starších žáků a žákyň v halové atletice. V hale ČSTV na pražském Strahově byli pořádáním závodů pověřeni atleti ASK Slavia Praha. Z Plzeňského kraje se mistrovství zúčastnilo pouze 9 mladých atletů, z toho 3 žáci a 6 žákyň. Na předních místech se prosa...

O víkendu se konalo mistrovství České republiky starších žáků a žákyň v halové atletice. V hale ČSTV na pražském Strahově byli pořádáním závodů pověřeni atleti ASK Slavia Praha. Z Plzeňského kraje se mistrovství zúčastnilo pouze 9 mladých atletů, z toho 3 žáci a 6 žákyň. Na předních místech se prosadily pouze Aneta Chodorová ve vrhu koulí /trenér J.Henžlík/ a teprve třináctiletá Kateřina Klailová v běhu na 300m /trenérka A.Ujkanovičová/, obě obsadily svorně čtvrtá místa. Aneta Chodorová se posledním šestým pokusem 10,69m dostala dokonce z šestého místa na třetí medailovou pozici, ale tam zůstala pouze přes dva pokusy dalších závodnic. Nakonec se musela spokojit se 4. místem i když si vylepšila svůj osobní rekord o 44cm. Sprinterka Kateřina Klailová doběhla v šestém rozběhu časem 43,21s na 2. místě a tímto výkonem si zajistila postup do nedělního finále „A“ mezi 4 nejlepší v ČR. Tam si poté vylepšila čas na 42,77s, i tak to stačilo jen na 4. místo. Z ostatních stojí za zmínku pouze výkon Elišky Svobodové z Atletclub Nýřany, která skončila na 7. místě ve skoku o tyči výkonem 241cm a 8. místo Jakuba Hány z AC Falkon Rokycany v běhu na 3000m v čase 10:44,10min.