Na Šumavě začal nejlépe Vojtěch

Liberecký jezdec Štěpán Vojtěch vyhrál první rychlostní zkoušku 41. ročníku Rallye Šumava

Liberecký jezdec Štěpán Vojtěch s vozem Peugeot 206 WRC vyhrál první rychlostní zkoušku 41. ročníku Rallye Šumava, která je třetím podnikem mezinárodního mistrovství republiky v automobilových soutěžích.
Do nejstarší české soutěže byla letos poprvé zařazena takzvaná supererzeta, která byla
situována na tradičním okruhu Činov na okraji Klatov.
Na rozdíl od předchozích let se tato trať nejela třikrát, ale pětkrát. Podle očekávání se v čele usadily dva nejsilnější vozy startovního pole, když za druhým Vojtěchem zaostal o více než
dvacet sekund Karel Trněný se Škodou Octavia WRC.
Nejrychlejším jezdcem v kategorii produkčních vozů byl Němec Hermann Gassner s Mitsubishi Lancer Evo VII.
Z českých závodníků této skupiny zajel nejlepší čas obhájce domácího titulu Václav Pech, jenž na rozdíl od předchozích let nejede se speciálem WRC,
ale s Mitsubishi Lancer EVO VIII. Celkově je pátý.
S produkčním automobilem startuje také legenda českých rallye Emil Triner, jenž je s produkčním Subaru Impreza Sti po první zkoušce na 12. místě.
V soutěži pokračuje 86 z původně 87 přihlášených. Účastníky čeká v sobotu v okolí Strakonic a Prachatic dvanáct rychlostních zkoušek v celkové délce 133,42 kilometru.
Výsledky po první rychlostní zkoušce: 1. Š. Vojtěch, Ernst (Peugeot 206 WRC) 10:39,0, 2. Trněný, Pritzl (Škoda Octavia WRC) -22,1, 3. Gassner, Tanhäuserová (Něm./Mitsubishi Lancer Evo VII) -24,6, 4. Baumschlager, Ettel (Rak./Mitsubishi Lancer Evo VIII) -28,1, 5. Pech, Uhel (Mitsubishi Lancer Evo VIII) -32,3, 6. Mörtl, Schwarz (Rak./Subaru Impreza Sti) -35,4, 7. Valoušek Scalvini (Suzuki Ignis S1600) -37,6, 8. Červenka, Volf (Mitsubishi Lancer Evo VIII) -38,7, 9. Arazim, Gál (Mitsubishi Lancer Evo VIII) -38,8, 10. Wolff, Pöschl (Rak./Mitsubishi Lancer Evo VIII) -39,5.