Nádvoří Krajského úřadu zaplnily Ručičky kraje

Nádvoří krajského úřadu se v úterý zaplnilo stánky, kde se představily školy Plzeňského kraje zapojené do projektu Podpora technického a přírodovědného vzdělávání. Pod názvem Ručičky kraje předvedli žáci i učitelé osmnácti středních škol, jaká je náplň kroužků, které pořádají pro žáky na ně navázaný...

Cílená propagace v Plzni

Nádvoří krajského úřadu se v úterý zaplnilo stánky, kde se představily školy Plzeňského kraje zapojené do projektu Podpora technického a přírodovědného vzdělávání. Pod názvem Ručičky kraje předvedli žáci i učitelé osmnácti středních škol, jaká je náplň kroužků, které pořádají pro žáky na ně navázaných základních škol. Projekt, jehož cílem je přivést žáky k technickým oborům, letos běžel prvním rokem a setkal se s pozitivní odezvou.
„V rámci projektu Podpora technického a přírodovědného vzdělávání probíhaly tento školní rok na osmnácti středních školách v Plzeňském kraji odborné kroužky určené žákům středních, ale především základních škol. Ti si při nich mohli vyzkoušet obor, o který by měli zájem. Cílem projektu je samozřejmě seznámit děti s technickými obory a přilákat do škol, které je vyučují, více uchazečů o studium,“ komentuje smysl projektu Jaroslava Havlíčková, vedoucí odboru školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Plzeňského kraje.
Na nádvoří krajského úřadu se tak dnes představilo osmnáct středních škol zapojených do projektu a také několik škol základních. Těch, které jsou v projektu navázány na jednotlivé střední školy, je v Plzeňském kraji celkem sedmdesát jedna. Projekt, díky kterému školy nejen úzce spolupracují, ale mohou také nakoupit stroje a zařízení, je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a státního rozpočtu ČR.
Slavnostního zahájení prezentace škol, nazvané Ručičky kraje, se zúčastnil hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs, jeho náměstek pro oblasti školství, sport, cestovní ruch a projekt Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015 Jiří Struček i další členové Rady Plzeňského kraje, poslanci a senátoři. „Projekt, který se zde dnes představuje veřejnosti, je jedním z kroků, které mají podpořit technické vzdělávání. Plzeňský kraj však za tímto účelem vyvíjí celou řadu dalších aktivit. Ať už jde o různé motivační soutěže nebo například letos založený Fond na podporu technického vzdělávání, kam jsme vložili 1 milion korun a do kterého mohou přispívat firmy, které mají zájem o absolventy technických oborů,“ přibližuje aktivity Plzeňského kraje náměstek hejtmana Jiří Struček.
„V naší škole letos probíhaly tři kroužky, kterých se zúčastnilo celkem asi padesát dětí z pěti základních škol,“ říká učitel odborného výcviku na SŠ Horní Bříza Pavel Sýkora. „V kamnářském kroužku děti postavily pec na pizzu. Vyvrcholením samozřejmě bylo, že si v ní pizzu upekly,“ doplňuje. Z projektu je financován i nákup materiálu a zařízení. v Horní Bříze tak pořídili modulární systém pro elektrikáře.
Žáci Středního odborného učiliště Domažlice zase mohou díky projektu pracovat s novým strojírenským robotem. Zde do kroužků docházelo také bezmála padesát dětí z šesti spolupracujících základních škol. A podobný zájem je slyšet i od ostatních škol. Mezi těmi, které se dnes představily na nádvoří krajského úřadu, jsou například VOŠ a SPŠ elektrotechnická Plzeň, SOŠ a SOU Sušice, SŠ Kralovice, SŠ Bor, SŠ Oselce a řada dalších.
„Projekt podpora technického a přírodovědného vzdělávání je financován z evropských peněz a bude probíhat ještě příští školní rok. Plzeňský kraj však bude spolupráci středních a základních škol podporovat i nadále a tyto aktivity zapojí do svého vlastního projektu Podpora technického vzdělávání,“ doplňuje vedoucí odboru školství Jaroslava Havlíčková.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 05.06.2014 07:16



0 +
 
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka