Nejlépe skákal Atom Schneider

Pětapadesát jezdců z dvaceti pěti oddílů celé republiky se účastnilo víkendové Velké ceny společnosti Agrosport ve Spáleném Poříčí na Plzeňsku. Konal se tu už šestý ročník halových jezdeckých závodů.

Na programu byly tři skokové soutěže. První, soutěže ZL v limitovaném čase, tedy parkúru s překážkami vysokými do 110 centimetrů, se účastnilo sedmnáct jezdců. První místo si nakonec odvezli Kateřina Hanušová na koni Santa ze společnosti Lučkovice před Michaelou Roubalovou (Šerry, JK Roubal Plzeň) a Jaroslavem Jindrou (Kreace JK Agrosport).
Druhé soutěže, skokové se stupňovanou obtížností do 120 centimetrů, se účastnilo 30 jezdců. Zvítězil Martin Šoupal na koni Čaras (SK Olympia Hrobice). Tentýž jezdec si odvezl i druhé místo s koněm Cash Kentaur. Třetí skončila Leona Jindrová na koni Heriet Assent (JS Agrosport).
Vrcholem odpoledne byla třetí dvoukolová soutěž s finálem. První a druhé kolo bylo do 130 centimetrů, ve finále se skákalo o deset centimetrů výš. Z jednadvaceti soutěžících byl nejúspěšnější Jaroslav Jindra na koni Atom Schneider (JS Agrosport). Za ním skončila Jitka Opatrná (Lipan, JS Opatrný), bronz brala Michala Roubalová (Captain, JK Roubal Plzeň).
Vítěz Jaroslav Jindra byl samozřejmě spokojen. „Tady doma jsem s Atom Schneiderem chtěl vyhrát, jsem rád, že se mi to podařilo,“ konstatoval a dodal, že doufá, že vavříny bude letos sbírat i ve vyšších soutěžích. Podle Jindrových slov je letošní velmi kvalitní účast ve Spáleném Poříčí dokladem toho, že závody už mají tradici a jsou velmi dobře organizovány.