Nesveda opět vévodí Giant lize

Plzeňský cyklista Jiří Nesveda, člen rokycanské stáje AC Sparta Praha, vyhrál třetí díl kriterijního seriálu na plzeňské Lopatárně

Druhé vítězství v cyklistickém seriálu Giant liga v Plzni vybojoval ve třetím dílu Jiří Nesveda z rokycanské stáje AC Sparta Praha a upevnil si vedení v průběžné klasifikaci.
Spolu s ním vystoupili tentokrát na stupně vítězů jeho oddílový kolega Martin Pečenka a Pavel Linet z Dukly Liberec.
Do večerního závodu odstartovali i bikeři Milan Spěšný, Pavel Zerzan, cyklokrosař Kamil Ausbuher a Ondřej Lukeš. Proti sladěné sestavě Sparty
však nestačil nikdo. Jediný únik se zrodil na třináctém kilometru, kdy odskočila dvojice Hlaváč a Lukeš. Uprchlíky však peloton pohltil po
necelých pěti kilometrech. Body se rozdělovaly v hromadných spurtech a tam neměl Nesveda rovnocenného soupeře.
Do posledního kola se dělili o druhé místo Linet s Pečenkou, který díky vítězství v závěrečném dvojnásobně bodovaném spurtu svého soupeře porazil.
Giant liga, 3. díl - VC společnosti Hannah (55 km): 1. Nesveda 1:12:46/37 bodů, 2. Pečenka (oba Sparta Praha) 28, 3. Linet (Dukla Liberec) 18, 4. Lukeš (Johnson Controls) 17, 5. Němeček (Radland
Korutany) 6, 6. Hlaváč (Scania Apache) 5. Pořadí po třech závodech: 1. Nesveda 88 bodů, 2. Lukeš (Sparta Praha) 62, 3. Bauer (CK Kramolín) 55,