Niedermeier vyboxoval na republice bronzovou medaili

Minulý víkend se na Šumavě v Dešenicích pořádalo Mistrovství republiky mužů v boxu. Trenéři oddílu BC Star Plzeň, Radek Seman a Petr Lukeš na toto mistrovství nanominovali tři své svěřence. Byli to Jan Niedermeier, Přemysl Baťek a Jakub Mencl. Nakonec jsme těžkou a supertěžkou kategorii neobsadili...

Minulý víkend se na Šumavě v Dešenicích pořádalo Mistrovství republiky mužů v boxu. Trenéři oddílu BC Star Plzeň, Radek Seman a Petr Lukeš na toto mistrovství nanominovali tři své svěřence. Byli to Jan Niedermeier, Přemysl Baťek a Jakub Mencl. Nakonec jsme těžkou a supertěžkou kategorii neobsadili, Baťek i Mencl nemohli ze zdravotních důvodů boxovat. Turnaje se zúčastnilo 57 závodníků z 22 oddílů a boxovalo se v deseti váhových kategoriích. Jan Niedermeier nastoupil ve váhové kategorii do 81 kg. Los mu postavil do cesty v prvním utkání Ondřeje Pršance z SKB Třeboň. Honza byl v tomto zápase jasným favoritem, což dokázal, když po prvním kole vedl 7:0 na body. Pršanec byl dokonce počítán. Do dalších kol se však jakoby zalekl svého náskoku a ve svém projevu byl velmi ztuhlý. Dokonce zápas velmi zdramatizoval, když v druhé polovině zápasu byl stav nerozhodný. Naštěstí se mu povedl závěr a vydřel pro sebe a BC Star těsnou bodovou výhru 16:15.
Druhý den se Niedermeier v boji o stříbrnou medaili postavil proti úřadujícímu mistru republiky Stanislavu Stárkovi z SK Boxing Praha. Stárek dokázal dobře využívat délky svých paží a již po prvním kole vedl o čtyři body. Ve třetím kole se pak Stárkovi podařilo Niedermeiera trefit přesně na solar a ten byl počítán. Dále pak Honza v boji nepokračoval a prohrál RSC ve třetím kole. Stárek pak ve finále vyboxoval zlatou medaili. Trenér Radek Seman vystoupení plzeňského závodníka komentuje slovy: „Honza byl evidentně nervózní a zdaleka nepředváděl to, co dokáže při tréninku. Byly to jeho první velké závody a musel si tímto nováčkovským křestem projít. Bronzovou medaili bereme jako úspěch a motivaci pro další trénování.“