Nová brožura plzeňských památkářů zve na hrady a zámky

Plzeňští památkáři zvou v nové brožuře na hrady, zámky, kláštery a technické památky západních Čech! Novou brožuru vydalo na prázdniny plzeňské pracoviště Národního památkového ústavu. Představeny jsou i památky v držení Plzeňského kraje či soukromých vlastníků. Plzeňské územní odborné praco...

Jarní servisní akce AUTO CB

Plzeňští památkáři zvou v nové brožuře na hrady, zámky, kláštery a technické památky západních Čech!
Novou brožuru vydalo na prázdniny plzeňské pracoviště Národního památkového ústavu. Představeny jsou i památky v držení Plzeňského kraje či soukromých vlastníků.
Plzeňské územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu vydalo novou brožuru o památkách regionu. Publikace, pojatá tak, aby si ji turista mohl přibalit do kapsy či do batohu, představuje památky Plzeňského regionu. Pod názvem Hrady, zámky, kláštery a technické památky západních Čech není zahrnuto jen čtrnáct objektů spravovaných pracovištěm plzeňských památkářů, vedle zámku Kozel, hradů Velhartice, Rabí či Švihov nalezneme i památky provozované Plzeňským krajem, jako například muzeum v Mariánské Týnici, či objekty soukromé, jejichž příkladem můouhou zámky ve Zbiroze a Chyších. Velkým překvapením, kladně přijatým zejména veřejností, je zařazení technických památek jako hornického muzea ve Stříbře či památek v majetku ČEZu. Jedná se například o Vchynicko-tetovský plavební kanál či elektrárna v Čeňkově pile. Skupina ČEZ také poskytla finanční podporu, která umožnila vydání brožury. Celkově je čtenářům představeno 24 památkových objektů rozličného charakteru. Brožura obsahuje vždy heslo, krátkou charakteristiku objektu, ilustrační fotografii, informace o otevírací době a kontakty, včetně odkazů na webové stránky.
Brožura tak vyplnila dlouhou mezeru v publikační činnosti tohoto druhu, pokud jde o plzeňské územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu. Odbornou i laickou veřejností byla brožura přijata velmi kladně a se zájmem, zejména pro aktuální informace, které o představených památkách přináší a pro představení méně do povědomí zařazených industriálních památek v regionu. Brožura, vydaná v počtu šesti tisíc výtisků, je distribuována zdarma na jednotlivých památkových objektech ve správě Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Plzni.
Velký dík za vydání brožury patří řediteli NPÚ ÚOP v Plzni, ing. arch. Janu Kaiglovi za přípravu celkové koncepce brožury a vyjednání donátorské podpory projektu i Mgr. Karlu Matáskovi za redakční zpracování brožury. Fotografie uveřejněné v brožuře pocházejí z archivu vydavatele i od prezentovaných subjektů. Brožura byla připravena rovněž ve spolupráci se správci či majiteli představených památek.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
ne 07.08.2011 14:08



0 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka