Nýřany vyhráli derby v Újezdě a vedou tabulku

Deváté kolo první ligy národní házené přineslo atraktivní derby mezi letitými rivaly Újezdem a Nýřany. Nýřany ze zápasu vyšly vítězně a jsou v čele tabulky.

O osudu utkání hraného v Újezdě rozhodl první poločas, v němž si Nýřany hlavně zásluhou bývalého ligového házenkáře v dresu Kovopetrolu Radka Matoušíka vytvořily dostatečný náskok. Do kabin hráči odcházeli za pro Újezd hrozivého stavu 9:16. V druhém poločase ale domácí změnili taktiku, začali hrát na Matoušíka osobku a manko krůček po krůčku stahovali. Dokázali to až na rozdíl jediné branky, to ale bylo všechno. Újezd – Nýřany tedy 21:22 a hosté se mohli radovat.
Zatímco újezdečtí myslí na jednu z medailí, Nýřany jsou favority celé soutěže. Nýřany tedy vedou tabulku se čtrnácti body o bod před Studenkou. Újezd je momentálně s deseti body šestý.