Obce pomáhají ochráncům přírody z Rokycan

Činnost rokycanských ochránců přírody je pestrá a mnohostranná. Od ekologické výchovy přes výchovu mladé generace až po praktické aktivity v přírodě či záchranu volně žijících živočichů. Toto si uvědomuje nejen široká veřejnost, ale i celá řada městských a obecních úřadů, kteří se snaží ochráncům př...

Cílená propagace v Plzni

Činnost rokycanských ochránců přírody je pestrá a mnohostranná. Od ekologické výchovy přes výchovu mladé generace až po praktické aktivity v přírodě či záchranu volně žijících živočichů. Toto si uvědomuje nejen široká veřejnost, ale i celá řada městských a obecních úřadů, kteří se snaží ochráncům přírody pomáhat. Každoročně se na městské a obecní úřady ochránci přírody obracejí s dopisem o finanční pomoc a je sympatické, že počet těch, kteří pomáhají, se pozvolna zvyšuje. Někteří berou podporu rokycanských ochránců přírody jako prestižní záležitost a zcela automaticky zařazují finanční podporu jako součást svého rozpočtu. Mezi významné podporovatele v roce 2009 patřila tato města či obce: Králův Dvůr, Chrustenice, Mořinka, Litohlavy, Břasy, Hudlice, Líšná, Kamenný Újezd, Hořovice, Dobřív, Osek, Nižbor, Chaloupky, Klabava, Hýskov, Loděnice, Hrádek, Bušovice, Těškov, Tmaň, Podmokly, Cheznovice, Tlustice, Kotopeky, Čilá, Velký Chlumec, Zbiroh, Kařez, Bykoš a Sirá. V podstatě všichni činnost rokycanských ochránců přírody podporují pravidelně několik let.
Loňský rok byl pro organizaci podle jejího šéfa Pavla Moulise rokem nesmírně náročným. "Díky členům, sponzorům či příznivcům se nám podařilo zorganizovat celou řadu zajímavých a hodnotných akcí. Dokázali jsme věnovat čas i finanční prostředky ke zkvalitnění naší činnosti, přičemž jsme se nezaměřovali jen na odbornou činnost, ale i práci s veřejností. Pozitivně lze hodnotit i zájem státních, krajských, městských a obecních úřadů o naši činnost, kteří v neposlední řadě věnovali i podstatnou část finančních prostředků pro naše celospolečensky hodnotné aktivity," líčí Moulis.
Z hlediska objemu finančních prostředků lze mezi nejvýznamnější podporovatele zařadit Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Krajský úřad Plzeňského kraje a Středočeského kraje, Ústřední výkonnou radu Českého svazu ochránců přírody, Sdružení Mladých ochránců přírody, Město Rokycany, Město Beroun, Město Mirošov, Městys Karlštejn, Obec Příkosice či Hlohovice, které každoročně půjčují ochráncům přírody svůj areál k uskutečnění dětského přírodovědného soustředění. Zanedbatelný není ani podíl soukromých dárců – mezi ty významné patří Václav Moulis, ing. Jan Hrabě, Hana Stupková, Jana Brnusáková a Jana Hrubá.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
so 23.01.2010 11:45



0 +
 
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka