Odveta po seriálu v Přešticích se stala kořistí Jiřího Nesvedy

Odvetou po seriálu GIANT LIGA 2013 – GP města Přeštice byla v sobotu zakončena kriterijní liga. Cyklistické kriterium, které startovalo v centru města Přeštic se tak rozloučilo s cyklisty a diváky. Závod, který byl vypsán na 50 okruhů, pak vyhrál Jiří Nesveda (AC Sparta Praha). V Přešticích byl...

V Přešticích byl opět po roce připraven technický a zároveň velice rychlý závodní okruh, který si jako první vyzkoušeli děti v rámci McDonald’s TOUR.
V dětských kategoriích se utkalo přes 55 dětí, které si v centru města mohly zazávodit a poměřit síly s ostatními účastníky dětských závodů.

V závodě kategorie Elite byl od začátku velice aktivní Jiří Nesveda a Tomáš Okrouhlický (AC Sparta Praha), kteří se odpoutali od hlavního pole po pěti odjetých kolech. V polovině závodu se do skupiny vrátil Okrouhlický a Nesveda tak pokračoval v sólové jízdě od startu do cíle. Nesveda tentokrát vše vsadil na jednu kartu a taktika mu vyšla. Mohl se radovat z vítězství, které ho tentokrát stálo hodně sil.

Druhé místo v závěrečném spurtu pro sebe získal Martin Boubal (VC Ratisbona Reegensburg) a třetí prosvištěl páskou Tomáš Okrouhlický.

Nejaktivnějším jezdcem byl opět Radek Bečka (CK Kolokrám – Svijany), který nasbíral nejvíc prémií vyhlašovaných během závodu.

Jiří Nesveda v cíli: „Šel jsem do závodu hop nebo trop, věděl jsem, že tady nesmím zůstat vzadu. Je to rychlý a technický okruh. Vyšlo to…jsem unavenej, ale spokojenej.“