Ondřej Cink opět zvítězil v novoročním závodu na Žďár

Ve znamení ledu a sněhu se nesl letošní 13.ročník novoročního závodu na Žďár. Na společný start se postavilo necelých 30 běžců a cyklistů. Těžká profilem a ledem pokrytá trať dokonale prověřila nejen výkonnost, ale i techniku jízdy všech závodníků. Ledové koryto od úvodních metrů závodu sedělo přede...

Ve znamení ledu a sněhu se nesl letošní 13.ročník novoročního závodu na Žďár. Na společný start se postavilo necelých 30 běžců a cyklistů. Těžká profilem a ledem pokrytá trať dokonale prověřila nejen výkonnost, ale i techniku jízdy všech závodníků. Ledové koryto od úvodních metrů závodu sedělo především běžcům. Ale jakmile se trať na přejezdu trati po novém mostě v Žďárské ulici narovnala převzali aktivitu cyklisté. Nejprve zaútočil Václav Hlaváč AC SPARTA PRAHA, kterého dvojice Ondřej Cink a dojela Tomáš Pešek těsně před vjezdem do lesa.
Ondřej Cink záhy zaútočil a nenechal nikoho na pochybách , že chce opět letos zvítězit. Tomáš Pešek se ještě pokusil na Cinka dotáhnou, ale v nejprudším stoupání po lesním chodníku začal definitivně ztrácet. Třetí pozici si ohlídal Václav Hlaváč. Nejlepší běžec Petr Minařík (Rokycany) si poradil s berounským Janem Bočkem. Minařík doběhl na 7.místě absolutního pořadí (včetně cyklistů.) Třetí místo si zasloužil rokycanský veterán Ján Korytár, jeho letošní čas byl za poslední tři roky nejlepší. Mezi ženami zvítězila Andrea Frantová z Loko Beroun před rokycanskou Jaroslavou Popovovou a Zuzanou Frantovou. Katarína Hranaiová AC SPARTA PRAHA jako nejlepší cyklistka zdolala Žďár za 23:29 min. Rekord pokořen nebyl a vítězovi chybělo k rekordu minimálně 1.28 min.