Ostudná porážka Plzně

Nejhorší zápas letošní sezóny včera odehráli plzeňští hokejisté doma proti Litvínovu. Doslova katastrofický výkon, chyby v obraně a střelecká impotence.

Nejhorší zápas letošní sezóny včera odehráli plzeňští hokejisté doma proti Litvínovu. Doslova katastrofický výkon, chyby v obraně a střelecká impotence znamenaly už třetí porážku Lasselsbergeru v řadě.
Od začátku to naopak vypadalo na jednoduchý zápas, ze kterého Plzeň získá lacino tři body. Litvínov přijel na západ Čech bez čtyř svých opor – kapitána Reichla, Gombára, Zálešáka, chyběl také gólman Kamil Jarina. Do branky chemiků se postavil teprve osmnáctiletý Radek Fiala, kterého Litvínov povolal z juniorského mužstva.
I úvod měli plzeňští v modrobílém velmi dobrý. Šanci dvojice Michal Straka, Cibák v páté minutě Fiala ještě zlikvidoval. V minutě čtrnácté, kdy hrál Lasselsberger dokonce v oslabení chyboval za brankou litvínovský bek Škoula, Martin Straka skvěla forčekoval a David Pospíšil po jeho přihrávce trefil přesně.
Nikdo z pěti tisíc dvou set diváků v tu chvíli ještě netušil, že tahle trefa je pro Plzeň v zápase poslední. Severočeské vosy stihly odpovědět ještě do konce první části, když v čase 18:20 využil série odražených puků útočník Chemopetrolu Tomáš Kůrka.
Druhá třetina byla ze strany domácích naprosto katastrofální. Hned po buly se na plzeňskou branku řítil sám Havel, Duba ho ale vychytal. Pak stálo při plzeňském gólmanovi i štěstí, když Balász napálil svou střelu jen do tyče. V osmadvacáté minutě zlomil Plzeň další smolný gól, po kterém šel Litvínov do vedení. O regulérnosti Kubinčákovy trefy nakonec musel rozhodnout videorozhodčí.
Na 3:1 pro hosty potom zvýšil Havel po akci neudržitelného Martina Ručínského. Po čtvrté brance Trávníčka pak Tomáš Duba přenechal své místo v brance Rudolfu Pejcharovi, to se psala šestatřicátá minuta. Minutu před koncem dokonal dílo zkázy Branda, po jehož gólu se šlo do kabin za stavu 1:5.
Plzeň pak nedala gól ani ve dlouhé přesilovce 5 na 3. Naopak Lukáš Havel přidal na druhé straně šestý gól a Michal Trávníček nakonec uzavřel celý zápas gólem na 7:1 pro Chemiky.
Západočeši se nevzdávali narozdíl od diváků, kteří hojně opouštěli tribuny a snažili se přidat ještě alespoň branku.
Trenér Litvínova ocenil skvělý výkon mladičkého Fialy, který odchytal proti Plzni svůj vůbec první zápas v extralize.
Hráčům Plzně tak nezbývá nic jiného než na poslední tři prohrané duely rychle zapomenout. Už v pátek na plzeňský led zavítá třetí Slavie.