Padesátku vyhrál Elsnic

V Plzni se o víkendu jel cyklistický závod s největší účastí. Na start padesátky České spořitelny se postavilo více než 700 závodníků a ve startovním poli byli jak profesionáové, tak hlavně cyklistická veřejnost.

Zatímco profesionálové jako bikeový reprezentant Pavel Elsnic nebo bývalý juniorský mistr světa v cyklokrosu Ondřej Lukeš chtěli samozřejmě vyhrát v co nejlepším čase, veřejnost měla jiný cíl.Hezké počasí přilákalo na louky pod Krkavcem stovky Plzeńáků všech věkových kategorií.Favoritem byl podle samotných účastníků i organizátorů Pavel Elsnic, který je ve skvělé formě.
A tolikrát skloňované jméno Pavla Elsnice se nakonec ukázalo jako dobrý tip. Elsnic opravdu padesátku vyhrál, a to ve skvělém čase 1:29:08, což je nový traťový rekord. Druhý dojel Šustek z KCK Oslany, třetí Ondřej Lukeš ze stáje Tatra mléko.Vyhráli v podstatě ale všichni, kteří dojeli do cíle.