Petr Pešta má evropský koloběžkový titul!

Evropský šampionát začal ve čtvrtek 9.7. 2009 Plzni, hlavním městě koloběžek v ČR prologem na 1,7 km. Start hlavního závodu s více jak 100 účastníky byl v 17:00 na cyklodromu Rapid na Doubravce. Počasí nakonec závodníkům poměrně přálo a déšť přišel až po dojezdu posledního borce. V cíli se všichni s...

Evropský šampionát začal ve čtvrtek 9.7. 2009 Plzni, hlavním městě koloběžek v ČR prologem na 1,7 km. Start hlavního závodu s více jak 100 účastníky byl v 17:00 na cyklodromu Rapid na Doubravce. Počasí nakonec závodníkům poměrně přálo a déšť přišel až po dojezdu posledního borce. V cíli se všichni shodli, že trasa a délka byla extrémně náročná. V hlavní kategoriích mužů brali všechny medaile čeští závodníci! První a svůj premiérový evropský titul získal plzeňský závodník Petr Pešta, před druhým Janem Vláškem a třetím Ladislavem Provodem, také závodníkem KK Plzeň. V ženách naopak kompletně obsadily stupně vítězů Holanďanky. Zvítězila Hermien Koers před druhou Rosanne Reijne, a třetí Wenda Zuiddam. První česká žena Martina Smitková byla čtvrtá.
V dalších kategoriích, kadetech získal své první evropské zlato Marek Kadlec a druhý byl Lukáš Prvovod oba KK Plzeň V juniorech zvítězil Točík, veveteránkách Ivana Dvořáková.