Plochodrážníci Plzně doma nezaváhali

Plzeňští plochodrážníci vyhráli na domácí půdě třetí kolo extraligy družstev a prodrali se do čela průběžného pořadí soutěže.

Plzeňští plochodrážníci využili domácího prostředí
a vyhráli třetí kolo extraligy. Nejlepším jezdcem vítězného týmu i celého středečního závodu byl jednadvacetiletý Zdeněk Simota, který získal 13
bodů. Také zbývající plošináři podali nadprůměrný výkon, a to Plzeň katapultovalo i do čela průběžného pořadí.
Druzí skončili obhájci mistrovského titulu ze Slaného, v jehož týmu překvapivě získal nejvíce bodů Miroslav Fencl, naopak se příliš nedařilo
tradičním polským oporám. Třetí skončily Pardubice a až čtvrté místo obsadil dosud vedoucí celek průběžné klasifikace Olymp Praha.
Extraliga pokračuje 7. června čtvrtým závodem ve Slaném.
Výsledky: 1. PK Plzeň 39 (Simota 13, Huszcza 10, Šitera 9, Dudek 7), 2. AK Slaný 29 (Fencl 9, Staszek a Štancl po 8, Drabik 4, Gavenda 0), 3. ZP Pardubice 28 (A. Dryml 13, Trojanowski 7, L. Dryml 4, Jirout 3, Fuksa 1), 4. Olymp Praha
24 (Brhel 13, Tomíček 7, Franc 3, Rymel 1, Wolff 0). Průběžná klasifikace po třech závodech:
1.Plzeň 8 bodů (99 pom. bodů), 2. Olymp Praha 8 (94), 3. Slaný 8 (75), 4. Pardubice 6 (91).