Plzeń remizovala s Libercem

Viktorka Plzeň chtěla doma potvrdit bod ze Žižkova, Liberec zase napravit prohru s Ostravou a zůstat ve hře o poháry.

Viktorka Plzeň chtěla doma potvrdit bod ze Žižkova, Liberec zase napravit prohru s Ostravou a zůstat ve hře o poháry. Na pěkném terénu se domácí od počátku snažili o kombinační fotbal a už v osmé minutě si diváci zakřičeli gól. To si Siegl zpracoval pas a rozvlnil síť za zády gólmana Hauzra, rozhodčí Poledník ale gól neuznal pro údajný útočný faul. V našem zpomaleném záběru je přitom jasně vidět, že Siegl nefauloval.
Další pěkná akce rozehřála 4 a půl tisíce diváků v šestnáctéminutě. To Blaha našel Bartesku, který volejem z šestnáctky pálil těsně nad bránu. V pětatřicáté minutě vyslal Jež Němce, ten z úhlu centroval před branku, Hauzr ale vyrazil. V libereckém dresu vylekal Colceaga Ančic svou hlavičkou, rumunský gólman Plzně ji ale kryl. Štěstí měli Viktoriáni i před koncem půle,kdy se Libor Došek opřel na vápně do střely, trefil ale jen svého černému spoluhráče Baffoura. Hbitý útočník, včera nejlepší na hřišti, se z otřesu dlouho vzpamatovával. V druhé půli mohl skórovat plzeňský Blaha, ten ale namísto střely zvolil trochu alibisticky přihrávku Sieglovi. Ten našel Bartesku, jeho střelu ale zblokovala obrana.V šedesáté minutě tribuny zamrazilo,když po přihrávce Bouffoura Libor Došel trefil tyč plzeňské brány. Další tyč trefil v samotném závěru celkem nenápadnou střelou liberecký Petr Lukáš. Mezitím se ještě dostal do šance Blaha, když přeskočil i Hauzra, jeho hlavička šla bohužel nad. Plzeń – Liberec tedy bez branek 0:0.
Dvě slibnépříležitosti měl liberecký dlouhán Libor Došek. Nezužitkoval je a cítil, že jej kouč Griga nepochválí.
Plzeń zůstala v tabulce čtrnáctá s patnácti body. Vzhledem k výhře nad Žižkovem si ale polepšily Blšany,kterí sice dál zůstávají poslední, ale už mají na kontě třináct bodů. V příštím kole se bude Viktorka snažit dát svůj jarní premiérový gól v těžkém zápase na pražské Slavii.