Plzeň bude mít nový informační a orientační systém

Důvodem je komplikovaná logika stávajícího systému, když čtyři barvy směrovek odkazují na legendu v mapách (barevně odlišené skupiny turistických cílů), čímž jsou pro turistu ne zcela pochopitelné. Na směrovkách je také text pouze v českém jazyce. Zároveň některé cíle ztratily turistickou atraktivit...

Jarní servisní akce AUTO CB

Důvodem je komplikovaná logika stávajícího systému, když čtyři barvy směrovek odkazují na legendu v mapách (barevně odlišené skupiny turistických cílů), čímž jsou pro turistu ne zcela pochopitelné. Na směrovkách je také text pouze v českém jazyce. Zároveň některé cíle ztratily turistickou atraktivitu a sloupky jsou po více než patnácti letech značně zkorodované.
Současný systém byl vybudován v roce 1999 a skládá se z mapových nosičů a sloupků se dvěma typy směrovek – městskými a historickými. Těch bylo původně 93 kusů, z nichž 11 sloupků bylo osazeno v historické části města, 65 kusů se nachází v širší oblasti kolem centra a v okrajových částech jich je 17.
Nový návrh architektonicko-výtvarného řešení reaguje na nedostatky stávajících sloupků. Design je jednoduchý, jasně zřetelný a nepřehlédnutelný v městském prostředí. Dojde k redukci počtu cílů především tím, že se odstraní názvy ulic, některé instituce a další cíle, které nespadají do kategorie turistický a jsou snáze dohledatelné například přes mobilní telefon. Obnoví se stávajících 11 sloupků historických včetně směrovek (jsou umístěné v historické části města), 30 sloupků městských (převážně se nacházejí v centrální oblasti města) a nově se umístí 7 sloupků městských.
Ostatní sloupky budou odstraněny. Text na směrovkách bude (pokud to bude mít smysl) v dvojjazyčném provedení (AJ), sloupky budou opatřeny čipem i-TAG s informacemi o jednotlivých cílech.
Předpokládaný odhad nákladů na nové sloupky se směrovkami představuje částku zhruba 1,5 milionu korun.
Investice bude hrazena prostřednictvím rozpočtu KPRIM/projekty ÚKEP pro rok 2013, ze kterého jsou předfinancovány a spolufinancovány projekty financované z ROP Jihozápad včetně projektu „Plzeň – výtvarná, Plzeň Evropské hlavní město kultury 2015“, který byl schválen v roce 2010 a jeho předmětem je mj. zavedení multimediálních audio průvodců po historickém centru města a k tomu doplnění a obnova městského orientačního systému. Náklady na doplnění orientačního systému tak lze zahrnout do způsobilých nákladů tohoto projektu. Míra spolufinancování je ve výši 80 % způsobilých nákladů projektu.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 11.10.2012 12:18



0 +
 
Jarní servisní akce

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka