Plzeň díky Hurtajovi dvoubodově porazila Litvínov

Ve včerejším 43.extraligovém kole hostila Plzeň Litvínov. Chemici byli pro Lasselsberger nepříjemným soupeřem nejen proto, že s nimi v této sezoně už při krát prohrál, ale hlavně proto, že v bitvě o play off měli domácí jako povinnost vyhrát.

V Plzni šlo pro oba celky o hodně. Před zápasem byla Plzeň v tabulce o čtyři body pod osmým místem, Litvínov ztrácel dva. Úvod vyšel lépe Plzni. Byla aktivnější a v patnácté minutě se při přesilovce čtyři na tři dělovkou od modré poprvé trefil obránce Nedoma
Druhá třetina přinesla větší důraz a Chemici hru srovnali.To jim přineslo ovoce v podobě dvou gólů Lukáše Havla. Na první ve dvacáté sedmé minutě mu z rohu přihrál Kotrla, při druhém o osm minut později sklepl Havel za Málkova záda nahození Lukáše Říhy. Mezitím mohl kontrovat Dušan Andrašovský, jeho beckhendový pokus ale skončil na tyčce svatyně hájené Michalem Maříkem. Gólovou radost téměř šestitisícovkám lidí v publiku udělal až v šestatřicáté minutě, tedy minutu po Havlově druhém gólu, Michal Důras. Druhá část hry tedy skončila smírně 2:2.
Třetí část hry už góly nepřinesla, šlo o souboj nervů a Plzeň podržel Málek. Šest minut před sirénou se před ním objevil úplně volný Kubinčák, z minisouboje ale vyšel vítězně plzeňský gólman. Přišlo tedy prodloužení a štěstí se tu nakonec přiklonilo k domácím. Hned v první minutě totiž po sólu litvínovského Trávníčka zachránila Plzeň tyčka, naopak Hurtaj se o dvě minuty později nemýlil a gólem zajistil domácím dva body.
Plzeň je v tabulce dvanáctá se dvaapadesáti body. Stejně má jedenáctý Vsetín,o bod víc desátý Litvínov. Deváté Vary už mají o čtyři body víc, osmé Kladno o pět. V pátek jedou Plzeňáci bojovat na led druhého Zlína, už v sobotu sehrají televizní utkání s pražskou Slavií. Začátek bude v 17 hodin.