Plzeň doma podlehla Zlínu

Černý víkend mají za sebou plzeňští sportovci. Ten, kdo se vypravil na fotbal i na hokej viděl dvě domácí porážky. Hokejisté Lasselsbergeru měli doma v tabulce druhý Zlín. Přestože odehráli s úřadujícím mistrem vyrovnaný duel, nakonec nebrali ani bod.
Plzeňští chtěli začít lépe než v předchozích duelech, to se jim však nepovedlo a stejně jako v zápase se Slavií na domácí půdě prohrávali už od 4. minuty i se Zlínem. Prosadil se Martin Erat, který napodruhé dorazil puk ze vzduchu za záda Tomáše Duby. Zlín měl pak ještě další šance, nejdříve střílel z úhlu Mokrejš, na rozdíl dvou branek mohl zvýšit i Okál, který se zjevil sám před plzeňskou svatyní.
Až ve dvanácté minutě v útoku zahrozila pořádně i Plzeň, když při přesilovce projel celým kluzištěm Martin Cibák, jeho akci ale David Pospíšil nezakončil. Zlínský Murín se vyznamenal i při střele Martina Straky na začátku třinácté minuty. Pak už ale přišel úder Zlína, a lekce v produktivitě, kterou udělil Balaštík tečí Čajánkovi přihrávky.
Domácí se proti dobře bránícím Moravanům těžko prosazovali, množili se osobní potyčky jako ta Adamského s Vosátkem. Diváci tak mohli zatleskat pouze hlavnímu rozhodčímu Trombíkovi, který se těžce zvedal po inkasované ráně.
Ve 23. minutě konečně rozjásal 6 tisíc diváků Martin Straka, který krásnou dělovkou pod břevno snížil na 1:2. Využil tak zaváhání zlínských hráčů, kteří nevěděli, zda se bude vylučovat. Duba pak podržel Plzeň skvělým zákrokem při samostatném nájezdu Petera Barinky. Zlínští však ve 28. minutě přesto šli do dvoubrankového vedení, to když Záhorovský bez problémů dovezl odražený puk do plzeňské klece.
Leška pak ještě zkoušel své pověstné kolečko za brankou, plzeňské obránce ale neobalamutil.
Při následné přesilovce domácího týmu, opět přiblížil Plzeň vyrovnání Jaroslav Kracík, který doklepl střelu Martina Výborného. 2:3
Největší možnost srovnat stav měla Plzeň ve 37. minutě, střela Josefa Straky však po Murínově zákroku skončila na břevně.
Ve třetí třetině se šance střídaly na obou stranách, nejdříve Martin Straka a pak na druhé straně i Čajánek však neuspěli. V 58. minutě definitivně pohřbila všechny naděje Plzně chyba do té doby vynikajícího Kracíka, který tak dlouho otálel s rozehrávkou, až odevzdal puk přímo na hůl Čajánka.
Domácí pak ještě sebrali zbytky sil a zatlačili Moravany v jejich pásmu. Výsledkem bylo však jen snížení 22 sekund před koncem zápasu, které zařídil po nepřehledné situaci před Murínem kapitán David Popspíšil.
Už zítra zajíždějí hokejisté Lasselsbergeru do Sazka Areny k zápase se Slavií.
Zatím podprůměrný bodový zisk z domácích zápasů se budou plzeňští snažit vylepšit v pátek proti poslednímu týmu extraligy Dukle Jihlava.