Plzeň hostila Eurocup koloběžkařů

Dlouhý závod na 23 km ovládli Plzeňané Ladislav Provod a Martina Smitková.

V Plzni odstartoval letošní ročník české Rollo ligy, nejvyšší tuzemské soutěže koloběžkařů. Akce byla zároveň součástí mezinárodního Eurocupu.
Dlouhý závod na 23 km, který zavedl koloběžkaře z Plzně směrem na obec Ledce, ovládli závodníci pořádajícího Klubu koloběžkařů Plzeň. Mezi muži vyhrál Ladislav Provod před oddílovým kolegou Karlem Cvalínem a Milanem Gazárkem z Ulimy Praha. Při neúčasti finské reprezentace dojel na šestém místě nejlepší cizinec Stafeno Beltrano z Itálie.
V ženách zvítězila další Plzeňanka Martina Smitková před Itlakou Miriam Cerruti, o třetí příčku se podělily Plzeňanky Markéta Peštová a Lenka Štemberová.
Nedělní kritérium a štafety na okruhu doubravecké Lopatárny byly součástí akce Den na kolečkách. Krátkou trať mužů (11 km) vyhrál Jan Vlášek z Ultimy Praha před plzeňskou dvojicí Provod, Cvalín. Mezi ženami na 9 km tentokrát triumfovala Štemberová před Itlakou Cerruti a Peštovou.
V silně obsazené kategorii žáků zvítězil Lukáš Provod před Václavem Červeným a svým mladším bratrem Michalem Provodem.
Dne na kolečkách se i přes proměnlivé počasí zúčastnilo v koloběžkových a inline soutěžích téměř 200 závodníků.