Plzeň hostila finále koloběžkové Rollo ligy

PSP – Klub koloběhu Plzeň a Prodejna Koloběh sport, pohár BEZPEDÁLŮ a ROLLO LIGA se spojily v sobotu 5.10. 2013 přímo v centru města Plzně v jedno a na trasu kritéria o délce 11 km před běžci Hervis půlmaratonu vystartoval historicky nejpočetnější peloton 136 koloběžkářů! V pekelně rychlém závod...

V pekelně rychlém závodě na rovinaté trati (průměr vítěze 29,8 km/h) v mužích celkově zvítězil Marek Kadlec PSP-Klub Koloběhu Plzeň a v ženách Pavlína Soukupová z Ultimy.
Neskutečný zážitek pak většině koloběžkářů zpestřila návštěva nedalekého Pilsner Festu.

V neděli Rollo liga vyvrcholila dlouhým závodem ZLATÁ KOLOBĚŽKA - Velká cena obce Těškov pro na 30 km. Na start se postavilo 60 borců všech věkových kategorií od české reprezentační špičky po výkonnostní a rekreační koloběžkáře. Náročná trať závodu s prudkým stoupáním přímo v obci poskytla přihlížejícím divákům dokonalý pohled na projíždějící koloběžkáře a jejich závodní speciály. S přibývajícími koly se závodní pole rozpadlo na jednotlivce či malé skupinky a na tvářích závodníků bylo vidět, že bojovat o umístění v závodě i závěrečné body do celkové tabulky je v Těškově náročné. Přes profil trasy byla tato po skončení závodu hodnocena jako krásná a spravedlivá.
V mužích celkově zvítězil Ladislav Provod z pořádajícího klubu PSP-Klub Koloběhu Plzeň, v ženách Pavlína Soukupová z Ultimy, v juniorkách Adéla Sumcová (Lipenští draci), v kadetech a kadetkách Jan Jurášek a Kristýna Pechová (Lipenští draci), žácích a žákyních Vojtěch Suchánek a Zuzana Pírková (KK Lipník nad Bečvou). V kategorii Příchozí vyhrál Zdeněk Rubáš z Těškova. Pro diváky byly během celého programu připraveny koloběžky na vyzkoušení, a mnozí tuto možnost s nadšením využili.
„O úspěchu rozhoduje i počasí a nám krásně vyšlo, za sluníčka a příjemné teploty se zkrátka závodí lépe, a vypadá to, že se nám uspořádání Finále republikových závodů koloběžkářů celkově vydařilo. Závodníci odjížděli spokojeni, my děkujeme za podporu Obec Těškov i místním hasičům, kteří perfektně zajistili uzavření trasy závodu“ dodává ředitel závodu Petr Pešta.