Plzeň je první město, kde jsou samoobslužné terminály

Plzeň je prvním městem v zemi, kde začaly fungovat samoobslužné terminály pro nabíjení elektronické peněženky pro MHD a další služby ve městě. V pilotním provozu je od 1. října pět automatů, do konce roku jich bude fungovat celkem 25. Téměř 179.000 lidí, kteří vlastní Plzeňskou kartu, umožní tento čipový průkaz dobít anebo nahrát předplatný tarif na MHD.

Cílená propagace v Plzni

Plzeň je prvním městem v zemi, kde začaly fungovat samoobslužné terminály pro nabíjení elektronické peněženky pro MHD a další služby ve městě. V pilotním provozu je od 1. října pět automatů, do konce roku jich bude fungovat celkem 25. Téměř 179.000 lidí, kteří vlastní Plzeňskou kartu, umožní tento čipový průkaz dobít anebo nahrát předplatný tarif na MHD. Za první tři dny provozu službu využilo více než sto lidí, většina si dobíjela elektronickou peněženku. Řekl to Michal Kraus, generální ředitel Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP), které projekt pro město realizují.
Novinka podle něj přinese zkvalitnění služeb Plzeňské karty. Samoobslužné zóny budou fungovat nonstop. "Cestující se vyhnou, zejména ve vypjatých obdobích, zbytečnému čekání v předplatitelských místech," řekl mediální zástupce PMDP David Hrdina. Terminály, připomínající bankomat s velkou obrazovkou a dotykovým displejem, mají dvě šachty vedle sebe. Do jedné se vloží běžná platební a do druhé Plzeňská karta. Zákazník zvolí částku, kterou z bankovního účtu převede, a to ve formě elektronické peněženky, nebo předplatného časového kuponu. Nejvíce může převést 4500 korun.
"Kromě dobíjení bude možné prostřednictvím zóny rezervovat nebo zakoupit například vstupenky nebo vstoupit zdarma na povolené stránky veřejného internetu," dodal Hrdina.
V Plzni bude do konce roku 17 samoobslužných zón, zbytek v Chrástu, Starém Plzenci, Tlučné, Rokycanech, Třemošné, Dobřanech, Nýřanech a Horní Bříze. Karta tam platí v rámci integrovaného systému dopravy.
Kromě terminálů fungují pro dobití Plzeňské karty za hotové dvě prodejny - zákaznické centrum na Denisově nábřeží a v Tylově ulici. "U obou míst je rozšířena pracovní doba. Otevřeno tu bude od pondělí do pátku, nově a trvale o hodinu dříve, tedy od 07:00 do 18:00, v sobotu od 07:00 do 12:00. V neděli a o svátcích zůstane zavřeno," dodal Kraus. V Plzni zůstávají v prodeji papírové jízdenky. Na 600 zastávek je jen 98 automatů, dále se prodávají v tabáku.
Na samoobslužné zóny získala plzeňská radnice 25 milionů Kč z evropského programu SROP. Deset milionů korun dává město. O projekt elektronické peněženky se zajímají Hradec Králové, Karlovy Vary a Moravskoslezský kraj. Plzeňskou kartou lze platit v zoo, bazénu, všech kulturních zařízeních města, paláci sportu, restauraci Pub a u dopravců Probo Trans Beroun a Autobusová doprava Hrouda.
Plzeňská karta nahradila v lednu 2005 papírové tramvajenky. Dosud je jich je vydáno 169.000, třetinu koupili mimoplzeňští občané.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 04.10.2007 17:29



0 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka