Plzeň koupila školní pomůcky sociálně slabým dětem

Dvě stě tisíc korun ze svého rozpočtu  uvolnil plzeňský magistrát v závěru loňského roku na nákup školních potřeb pro děti ze sociálně slabých rodin. Školní vybavení po konzultaci s odborníky zajistil odbor sociálních služeb. V minulých týdnech školní potřeby obdržela zhruba stovka žáků prvního stup...

Jarní servisní akce AUTO CB

Dvě stě tisíc korun ze svého rozpočtu  uvolnil plzeňský magistrát v závěru loňského roku na nákup školních potřeb pro děti ze sociálně slabých rodin. Školní vybavení po konzultaci s odborníky zajistil odbor sociálních služeb. V minulých týdnech školní potřeby obdržela zhruba stovka žáků prvního stupně základních škol od plzeňských neziskových organizací. Dílčí projekt je součástí komunitního plánu rozvoje sociálních služeb, v němž má město Plzeň definována konkrétní opatření a aktivity až do roku 2015.
„Projekt reaguje na mnohdy neradostnou situaci dětí žijících v sociálně slabých rodinách. Jejich rodiče bohužel nemají možnost pořídit jim odpovídající základní školní vybavení. Děti se tak čím dál častěji stávají terčem posměchu vrstevníků a docházce na vyučování se raději vyhýbají,“ vysvětluje Alena Hynková, vedoucí odboru sociálních služeb magistrátu. „Naším cílem je minimalizovat možná ohrožení vývoje dítěte žijícího v takové rodině tak, aby nelehká ekonomická situace co nejméně poznamenala dítě samotné,“ pokračuje Alena Hynková.

Základní školní potřeby byly dětem distribuovány prostřednictvím sedmi plzeňských neziskových organizací. „Bez spolupráce s těmito organizacemi bychom se v našem projektu neobešli. Netroufáme si vybírat děti, které pomoc potřebují. Tuto zodpovědnost město vkládá právě do neziskovek. Prostředí rodin znají nejlépe, protože s nimi dlouhodobě pracují. Spolupráce rodiny a zapojení do sociálního programu je navíc podmínkou pro přidělení školních potřeb,“ uvádí vedoucí odboru.

Zhruba sto plzeňských dětí získalo nové školní vybavení, v němž nechyběl batoh, penál s psacími potřebami, desky na sešity, vodové barvy, voskovky, sada štětců, pastelky, záložka, ale třeba i svačinový box nebo sáček na přezůvky.

Projektový záměr města koresponduje s Komunitním plánem rozvoje sociálních služeb města na období 2008 – 2015. Navazuje na jeden z cílů, který je zaměřen na oblast pomoci a péče o osoby ohrožené sociálním vyloučením nebo již sociálně vyloučené.

Každoročně město Plzeň ze svého rozpočtu vynakládá řádově statisíce na podporu neziskových organizací, které se orientují na práci se sociálně ohroženými dětmi, mládeží i celými rodinami. Podle Aleny Hynkové jde o jednu ze stěžejních oblastí zájmu města – prevence sociálního vyloučení rodin s dětmi žijícími v ekonomicky slabém prostředí.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
24.02.2012 14:09



0 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka