Plzeň, kraj a Prazdroj se představují na Holiday world

Ve společné expozici se od čtvrtka představuje Plzeňský kraj, město Plzeň a Plzeňský Prazdroj návštěvníkům 22. ročníku středoevropského veletrhu cestovního ruchu HOLIDAY WORLD v Průmyslovém paláci v areálu holešovického výstaviště. Vedle pivovarnictví chtějí plzeňští vystavovatelé přilákat turisty n...

Cílená propagace v Plzni

Ve společné expozici se od čtvrtka představuje Plzeňský kraj, město Plzeň a Plzeňský Prazdroj návštěvníkům 22. ročníku středoevropského veletrhu cestovního ruchu HOLIDAY WORLD v Průmyslovém paláci v areálu holešovického výstaviště. Vedle pivovarnictví chtějí plzeňští vystavovatelé přilákat turisty na přírodní krásy regionu, barokní památky nebo titul Evropské hlavní město kultury roku 2015.

Plzeňský kraj na veletrhu představuje několik nových publikací a produktových balíčků.

Turistický průvodce Šumava, Český les a bavorské příhraničí vznikl v rámci projektu „Do Plzeňského kraje za přírodou, tradicemi a gastronomií“, spolufinancovaného Evropskou unií. Nová publikace představuje různé turistické trasy nejen v centrální části Šumavy s přilehlým Českým lesem, ale zcela cíleně i s přesahem do její jižní části a Bavorského lesa. Jako celek je tato lokalita prezentována na 95 stranách nového průvodce jako turisticky velmi atraktivní region. Průvodce nabízí 24 turistických tras pro různé cílové skupiny - pěší, cyklisty, lyžaře, vodáky. Zohledněny jsou všechny věkové kategorie, rodiny s dětmi i zdravotně handicapovaní. Turisté jistě v publikaci ocení fotografie, mapy a další praktické informace, např. délku trasy, možnosti občerstvení, parkování, adresy a kontakty na informační centra atd. Vhodným doplněním průvodce je i speciální nabídka různých akcí a prohlídky v každém ročním období. Každá trasa navrženého výletu obsahuje mapový výřez pro lepší orientaci a také dvě až čtyři doprovodné fotografie. Průvodce vychází kromě češtiny také v dalších 3 jazykových mutacích – AJ, NJ, HOL a je k dispozici v informačních centrech Plzeňského kraje.

„Rozsáhlý projekt, v jehož rámci vznikly nové propagační produkty cestovního ruchu Šumava = zelená střecha Evropy, Živý folklór Chodska a Pivo = zlatý poklad Plzeňského kraje, má nyní nový přírůstek - průvodce Šumavou, Českým lesem a bavorským příhraničím,“ vysvětluje náměstek hejtmana pro oblast pro oblast školství, sportu, kultury a cestovního ruchu Jiří Struček. Věřím, že bude nápomocným společníkem všech, kteří se rozhodnou objevovat kouzlo této části našeho regionu, “ dodává náměstek plzeňského hejtmana.


Druhou publikací, kterou Plzeňský kraj na veletrhu představuje, je tematická skládačka Poznejte barokní krásy Plzeňského kraje. Ta zve na sedmidenní cestu po nejzajímavějších barokních památkách regionu. Představuje barokní perlu regionu – Manětín, Mariánskou Týnici, klášter v Plasích, Kladruby u Stříbra a mnoho dalších míst, která spojují jména slavných barokních stavitelů. Nový produktový propagační materiál je k dispozici i v německém jazyce.

Pohledy z výšek Plzeňského kraje je název další tematické skládačky. Jedná se o nové vydání stejnojmenné brožury, která je doplněna o aktuální informace a láká poutavým a svěžím vizuálem. U veřejnosti oblíbený materiál nabízí přehled nejen

zajímavých rozhleden, vyhlídkových věží, ale i lokalit vhodných k horolezectví v Plzeňském kraji.

Zajímavé novinky připravilo na rok 2013 Západočeské muzeum v Plzni. Návštěvníci se mohou těšit na dvě expozice nabízející nový pohled na dějiny Plzeňského kraje, od nejstarších dob až do 19. století. První z nich se věnuje prehistorii jihozápadních Čech, druhá pak naváže prezentací historických událostí, které se na území dnešního Plzeňského kraje odehrály od 11. do poloviny 19. století. Prostřednictvím nových prezentačních technologií a zajímavých grafických prvků ukáže výstava historii tohoto území moderním, interaktivním způsobem.



Město Plzeň

Na přelomu roku vydalo město Plzeň soubor nových tiskových materiálů určených na propagaci města v cestovním ruchu. Vizuální styl všech tiskovin vychází z nového loga města, které připomíná, že je Plzeň Evropským hlavním městem kultury pro rok 2015. Moderní barvy loga přispěly k osobitému výrazu nových materiálů. „Snažili jsme se, aby se nová turistická řada tiskovin o Plzni odlišovala od brožur jiných měst. Chce-li město oslovit potenciálního návštěvníka, je třeba ho zaujmout. Věřím, že i díky výrazným a živým barvám se nám to podařilo a nové materiály budou nejen plné zajímavých informací, ale i nepřehlédnutelné,“ vysvětluje Eva Herinková, náměstkyně primátora pro kulturu a cestovní ruch.

Novinkou letošního roku je kapesní Průvodce městem, který doposud v Plzni chyběl. Průvodce obsahuje všeobecné informace o Plzni, stručnou historii a zajímavé informace o pivovarnictví, které je s Plzní úzce spjato. Představuje prohlídkový okruh centrem města s popisem všech turisticky zajímavých míst. Naleznete zde potřebné údaje o ubytování a gastronomii a praktické turistické informace. Průvodce návštěvníkovi poslouží i jako zdroj informací o kultuře a volnočasových aktivitách pro děti i dospělé. Je vydán ve formátu A6 v českém jazyce. Německá a anglická verze se připravují.

Dalším novým materiálem je image brožura Enjoy it!. Tato reprezentační brožura představuje město z nejrůznějších pohledů - jako zajímavou turistickou destinaci, ale také jako město s bohatou historií a výjimečnou kulturní tradicí, která vyústila v zisk titulu Evropské hlavní město kultury 2015. Město je zde vyobrazeno jako vzdělanostní a industriální metropole západních Čech. Brožura formátu A4 byla vydána ve čtyřech jazycích – Č, Aj, Nj, Fj.

Zdařilou proměnou prošel časopis pro návštěvníky města s názvem Užij si Plzeň. Pololetník nově vychází ve formátu A4 ve třech jazykových mutacích (Čj, Aj, Nj) a nabízí celou řadu pro turisty zajímavých rubrik. Časopis představuje turisticky zajímavá místa a přináší užitečné informace pro návštěvníky města. Každé číslo se navíc věnuje kulturním zajímavostem daného období a novinkám z Plzeňského kraje.

Vedle výše představených novinek se návštěvníci mohou těšit na skládací mapu města a soubor praktických brožur ve formátu DL (tj. 1/3formátu A4), kterými jsou Základní brožura o Plzni, Turistické cíle, Ubytování, Gastronomický průvodce, Plzeň pro děti a Kultura 2013, která návštěvníkům nabízí přehled nejdůležitějších kulturních událostí roku.




Plzeňský Prazdroj jako destinace industriálního cestovního ruchu

Plzeňský Prazdroj, lídr na poli industriálního cestovního ruchu nejen v Plzeňském kraji, představuje na veletrhu řadu atraktivních nabídek pro návštěvníky a partnery, se kterými vstupuje do nové sezony. Speciální prohlídkové okruhy zaměřené na historii plzeňského pivovaru a cenný soubor industriální architektury vzbudily v minulém, jubilejním roce 170. výročí od uvaření první várky piva Pilsner Urquell velmi kladný ohlas. Proto i v letošním roce bude jubilejní prohlídkový okruh „Za historií Pilsner Urquell“ přístupný pro individuální návštěvníky i organizované skupiny. Návštěvníci se seznámí s historií slavného ležáku a autentickými místy, kde se tento skvost vyrábí od roku 1842. K prohlídce patří i průvodce v dobovém kostýmu a samozřejmě nechybí ochutnávka nefiltrovaného a nepasterizovaného piva Pilsner Urquell v historických pivovarských sklepích.

Novinkou v nabídce pro organizované skupiny je představení historických řemesel formou soutěží a zážitkových programů v labyrintu pivovarských sklepů. Návštěvníci si na vlastní kůži vyzkouší práci ledaře, sklepmistra nebo bednáře. Zážitkový program je nabízen v několika časových i jazykových verzích a je nutno ho předem zarezervovat.

Oblíbený program Exclusive je nově upraven podle požadavků cestovních kanceláří. Došlo k navýšení kapacity účastníků programu na 50 osob a přizpůsobena byla také délka trvání. Tento jedinečný program nabízí prohlídku pivovaru spojenou s posezením na „Šalandě“, ukryté v labyrintu původních pivovarských sklepů. Unikátní prostor ve spojení s pivem Pilsner Urquell čepovaným z dubových ležáckých sudů je jedinečným zážitkem.

Pivovarské muzeum v květnu představí ve spolupráci s Archivem města Plzně unikátní výstavu „Plzeňské stopy v Indii – indické odkazy v Plzni“. Výstava, kterou spoluvytvářeli sami pamětníci a účastníci pobytů v Indii, mapuje přítomnost plzeňské Škodovky a plzeňského piva v Indii v 60. letech minulého století. Expozice nabídne dobové fotografie, ale i originální předměty a příběhy českých inženýrů pracujících na stavbě strojírenského komplexu v Ránčí.

I v letošním roce bude nádvoří plzeňského pivovaru a návštěvnické centrum jedním z kulturních center města Plzně. Koncertní sezona v pivovaru začíná již v březnu, kdy návštěvnické centrum bude hostit tři koncerty v rámci festivalu Smetanovské dny a též legendární polský jazzový ansámbl Jazz Band Ball Orchestra. V dubnu bude pokračovat jedinečný koncertní cyklus Lubomíra Brabce a jeho hostů. V nabídce kulturních akcí ani letos nebude chybět tradiční série koncertů Léto v Prazdroji. Lokální, ale i mimoplzeňské kapely společně s plzeňskými pivy již tradičně zpříjemňují Plzeňanům prázdninové čtvrtky.

Navíc Plzeňský Prazdroj pro všechny klienty z řad cestovních kanceláří a tour operátorů nabízí jednotný motivační systém, který přináší výhodné slevy dle počtu přivezených návštěvníků na prohlídky.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
08.02.2013 12:17



0 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka