Plzeň na úvod bojů v Lize mistrů remizovala 1:1 s Borisovem

Plzeňští fotbalisté vstoupili do základní skupiny Ligy mistrů remízou 1:1 s běloruským Borisovem. Čeští mistři sice v pražském Edenu vedli po brance útočníka Bakoše z konce prvního poločasu, smír ale dvacet minut před koncem zařídil hostující Bressan. Plzeň po šesti výhrách v předkolech LM poprv...

Plzeň po šesti výhrách v předkolech LM poprvé klopýtla, ale i tak za jeden získaný bod obdrží prémii kolem deseti milionů korun. Za dva týdny se svěřenci kouče Pavla Vrby představí na půdě AC Milán, který dnes remizoval 2:2 na hřišti obhájce vítězství Barcelony. Ta příště zamíří do Borisova.
Plzeň věděla, do jak důležitého zápasu vstupuje, protože právě s Borisovem by podle papírových předpokladů měla svést souboj o třetí místo ve skupině, které by zaručilo pokračování v jarní fázi Evropské ligy. Ale Západočechům dnes dlouho trvalo, než se při své premiéře v hlavní fázi nejlepší klubové soutěže dostali do potřebného rytmu.
Sedminásobní běloruští šampioni, kteří se v LM objevili po třech letech, dlouho úspěšně zachytávali plzeňské útočné výpady, domácí tým kupil nezvyklé množství ztrát při rozehrávce a zbytečně vypadával z tempa. A Borisov několikrát při rychlých kontrech ukázal i svoji útočnou sílu při výpadech někdejší hvězdy Eindhovenu či Chelsea Kežmana a Gordějčuka.
Plzeň z tápání před dvacetitisícovou návštěvou vysvobodila až akce ze samého závěru první půle. První povedenou akci Západočechů rozjel na levé straně Pilař, Jiráček se chytře obtočil kolem obránce a jeho skvělý pas napříč pokutovým územím lehce zakončil střelou do prázdné brány kanonýr Bakoš.
Situace hodně připomínala plzeňské vyrovnání z odvety 4. předkola Ligy mistrů proti Kodani, kdy se úplně stejně blýskli nahrávající Jiráček a zakončující Bakoš. Slovenský útočník se radoval už ze sedmé letošní branky v pohárech, udržel si průměr jedné vstřelené branky na zápas, což nikdo jiný letos nedokázal.
Borisov na pohárové scéně neprohrál své poslední čtyři zápasy na hřištích soupeřů a s prázdnou evidentně nechtěl odjet ani z Edenu. Po změně stran hosté vystoupili více na svoji útočnou polovinu, a když v 62. minutě ustáli šanci Pilaře, sami udeřili na druhé straně. Rudik přesnou kolmicí za plzeňskými stopery našel Bressana, který dokonale trefil skulinu mezi nohama brankáře Čecha.