Plzeň nabízí novou naučnou stezku Kokotské rybníky

V těchto dnech otevřely město Plzeň a obce Bušovice a Dýšina v městských lesích novou naučnou stezku Kokotské rybníky. Okružní deseti kilometrová trasa začíná na konečné stanici autobusu č. 52 v Bušovicích nebo autobusu č. 53 v Dýšině – Nové Huti. Stezka nabízí celkem 11 zastávek v krásné krajině Ko...

Jarní servisní akce AUTO CB

V těchto dnech otevřely město Plzeň a obce Bušovice a Dýšina v městských lesích novou naučnou stezku Kokotské rybníky. Okružní deseti kilometrová trasa začíná na konečné stanici autobusu č. 52 v Bušovicích nebo autobusu č. 53 v Dýšině – Nové Huti. Stezka nabízí celkem 11 zastávek v krásné krajině Kokotských rybníků. Přiblíží návštěvníkům jak přírodovědné, tak i historické zajímavosti.
U zrodu myšlenky společného projektu města a obou obcí byl plzeňský náměstek pro životní prostředí Ing. Petr Náhlík: „Po společných jednáních s vedením obou obcí se nám podařilo najít nejvhodnější způsob, jak jednotlivá zastavení naučné stezky nejen vybudovat, ale především financovat. Město Plzeň poskytlo 270 tisícovou dotaci z Fondu životního prostředí města Plzně, o kterou požádala obec Bušovice. Na spolufinancování stezky se podílely také obce Bušovice a Dýšina. Každá přispěla 40 tisíci korun. Díky příspěvku města Plzně vznikly např. informační tabule na všech 11 zastaveních, dva altány v lesích města Plzně, ale také doprovodné brožury o naučné stezce.
„Celkové náklady na vybudování naučné stezky byly 350 tisíc korun,“ doplňuje radní Helena Matoušová, do jejíhož resortu patři i správa městských lesů, v nichž se nová naučná stezka nachází. „Naše město nabízí mnoho zajímavých rekreačních oblastí i možností, jak využít volný čas. Nádherné prostředí Kokotských rybníků je pro naše občany další alternativou, tipem na příjemný a zajímavý výlet,“ zve na návštěvu naučné stezky plzeňská radní. Při návštěvě autem mohou návštěvníci zaparkovat u Horního Kokotského rybníka u silnice spojující Smědčice a Litohlavy nebo využít autobusových spojů MHD (Bušovice, Dýšina- Nová Huť), o víkendech i vlakové spoje do Smědčic.
Projekt naučné stezky zpracoval v letech 2008-2009 na základě podrobné přírodovědecké studie (Povodí Kokotské rybniční soustavy, 2007) a historických podkladů o obcích Bušovice a Myší Újezd pan Bc. Lukáš Záhlava z Bušovic jako svoji diplomovou práci. Úpravu textů pro informační tabule a jejich grafické zpracování provedla firma RAMAP Plzeň.
Město Plzeň vlastní v současné době cca 4 100 ha lesa na 50 katastrálních územích. Lesní komplex Kokotsko v k.ú. Dýšina a Bušovice o rozloze zhruba 650 ha získalo do svého majetku v 16. a 17. století.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
ne 18.07.2010 09:33



0 +
 
Jarní servisní akce

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka