Plzeň nedala gól, Jihočechům podlehla 0:1

Jediný bod mají po třech kolech Tipsport extraligy na kontě hokejisté Lasselsbergeru

Ani na třetí pokus se hokejisté plzeňského Lasselsbergeru v extralize nedočkali vítězství. Nováčkovi z Českých Budějovic podlehli 0:1, jediný gól zaznamenal v přesilovce pět proti třem obránce Jihočechů Gřegořek. Plzeň držel nad vodou pouze výborný Málek v brance, útočná činnost domácích byla zoufalá.
Úvod utkání přinesl důraznou hru s množstvím nepřesností na obou stranách a minimum brankových příležitostí. Jednu z mála přesných kombinací předvedl čtvrtý útok domácích, na jeho konci
ale Havelka trefil slabou střelou klečícího gólmana Cháberu.
Hosté se poprvé připomněli při vyloučení domácího Štěpánka, rychlou přesilovkovou kombinaci ale před brankou zakončil osamocený Hübl příliš zbrkle. Mnohem více starostí připravili
hosté domácímu gólmanovi Málkovi, když se jich trojice řítila na jediného domácího obránce a on musel likvidovat následnou Krátoškovu ránu.
Druhou třetině, která byla poznamenána devíti vyloučeními, odehráli lépe hosté, protože dynamičtěji bruslili a byli důraznější. V polovině utkání dokonce hosté několikrát uzamkli v
jejich obranném pásmu a vytvořili si tlak. Při Brabencově šanci ale uchránil domácí gólman tým od pohromy, když střelu jihočeského útočníka nejprve zastavil svým pravým betonem a
následnou dorážku vytěsnil ramenem.
Poté se domácí začali herně zvedat a při Kotrlově vyloučení hosty uzamkli v jejich obranném pásmu. Závěr přesilovky však domácí nezvládli, hbitý útočník Hudec toho využil a po vypíchnutí puku Trnkovi se řítil sám na Málka. Plzeňský strážce svatyně ale jeho bekhendový blafák zlikvidoval svým levým betonem.
Pak dostali hosté možnost téměř dvouminutové přesilovky 5:3 a sehráli ji skvěle. Sevřeli trojici domácích těsně k brankovišti a po
rychlé kombinaci přihrál zpoza branky Hudec na pravý kruh Gřegořkovi a ten nekompromisně propálil přemisťujícího se Málka.
V závěrečné třetině domácí přidali a vyrovnání měl na holi Paroulek, kterému před odkrytou branku přihrál zadovkou Matějovský. Chábera však kotouč zázračně vyrazil vyrážečkou. Za chvíli trefil střelou zápěstí domácí Padělek branku hostů. Pak domácí nevyužili téměř půldruhé minuty trvající přesilovku 5:3.
Hosté v závěru chytře drželi kotouč mimo své obranné pásmo a přes power-play domácích v poslední minutě jednogólový náskok udrželi.
"Budějovičtí byli lepší a živější od začátku utkání a výrazně nás přehrávali. Nebýt gólmana Málka mohli jsme prohrát výraznějším rozdílem. Na naše mužstvo byl tristní pohled. Nevytvořili jsme si žádnou výraznější brankovou příležitost. Na psychiku hráčů dopadla prohra ve Zlíně, kdy jsme
bod ztratili osm vteřin před koncem. Snažíme se a snad to protrhneme," povzdychl si plzeňský kouč Marek Sýkora.
Jeho protějšek Josef Jandač, trenér Českých Budějovic, byl daleko spokojenější. "Do utkání jsme vstoupili aktivně a stejnou hru jsme hráli až do konce. Hráči dnes podali koncentrovaný, bojovný výkon, naši hru nám nabourávali pouze
častá vyloučení. Přál bych si, aby rozhodčí sjednotili metr a hráči věděli, co si mohou dovolit. Dali jsme rozdílový gól při přesilovce pět na tři, a protože domácí podobnou výhodu
nevyužili, zaslouženě jsme získali tři body."
Tipsport extraliga, 3. kolo: Lasselsberger Plzeň -České Budějovice 0:1 (0:0, 0:1, 0:0). Branka a nahrávka: 34. Gřegořek (M. Hudec). Rozhodčí: Husička - Čech, Chytil. Vyloučení: 6:11. Využití: 0:1. Diváci: 4717.
Plzeň: Málek - Nedoma, Trnka, Jindřich, Štěpánek, Klaus (48. Trojovský), Šrek - Adamský, J. Straka, Andrašovský - Paroulek, M. Straka, Matějovský - A. Padělek, Kracík, Vorel - Kocák, M. Polák,
Havelka.
České Budějovice: Chábera - Gřegořek, Harant, Kutlák, Kotaška, Vydarený, Mucha - M. Hudec, Brabenec, Veselý - Šimánek, Hübl, Sailer - Bělohlav, Hanzal, Kotrla - Kopecký, Krátoška,