Plzeň otočila duel na Kladně

Hokejisté extraligového Lasselsbergeru porazili Kladno 3:2 a jsou krůček od osmičky

Přestože plzeňští hokejisté v polovině utkání prohrávali v Kladně 0:2, nakonec triumfovali. Hosté svého soupeře zaskočili během 66 vteřin na konci čtvrté desetiminutovky, kdy dvěma brankami otočili skóre a vrátili mu prohru 2:3 z domácího ledu z prvního vzájemného utkání sezony.
Oba týmy se dostávaly do tempa pomalu. V první třetině padla jediná branka, když domácí využili téměř 80 sekundovou dvojnásobnou přesilovku. Spolupráci obránců zakončil tvrdou střelou Ševc.
Autor branky však už do druhé třetiny nenastoupil a jeho absence byla znát. Západočeši se postupem času zvedali, i když v narůstajícím tlaku inkasovali podruhé. Gardoň se nadechl k
velkému sólu, jeho střelu sice Málek zneškodnil, ale dojíždějící Huml přece jen propasíroval puk za jeho záda.
Hosté protestovali, ale rozhodčí Turčan branku uznal. Plzeňské tento okamžik zdravě nažhavil a začali se ještě více osmělovat. Koukal, Andrašovský ani Kracík však proti strážci
domácí branky Orctovi neuspěli. Až při početní převaze Důras našel skulinu mezi jeho betony.
Hned na začátku třetí části hry hráli svěřenci trenéra Müllera další téměř minutovou přesilovku 5:3. Výhodu však nevyužili a to se jim stalo osudným. Hosté během minuty otočili skóre, když nejdříve zakončil pěknou kombinační akci Andrašovský a za 66 vteřin později Důras napálil puk ze vzduchu a domácí gólman nestačil ani zareagovat.
Kladno se už z útlumu nedostalo, dokonce mohlo v závěru ještě inkasovat počtvrté.
Zdeněk Müller (trenér Kladna): "Hrajeme ve velké křeči. Přestože jsme měli zápas dobře rozehraný, nedokázali jsme ho dovést do vítězného konce. Hosté byli v koncovce důraznější a šťastnější.
Bohužel se nám zranil náš nejlepší obránce Ševc, který má natažené kolenní vazy a zatím nevíme, kdy bude k dispozici."
Radim Rulík (asistent trenéra Plzně): "Je to pro nás cenná výhra, zvláště když jsme prohrávali již o dvě branky. Ale od druhé části hry jsme byli lepším celkem a nakonec jsme zaslouženě vyhráli."
Tipsport extraliga, 26. kolo: Rabat Kladno - Lasselsberger Plzeň 2:3 (1:0, 1:1, 0:2).
Branky a nahrávky: 10. Ševc (L. Procházka, Martin Procházka), 27. Huml (Gardoň) - 34. Důras (Koukal, Málek), 49. Andrašovský (Kracík), 50. Důras (Koukal). Rozhodčí: Turčan - Kareš, Bláha.
Vyloučení: 6:8, Zajíc (Kladno) 10 min.. Využití: 1:2. Diváci: 2366.
Kladno: Orct - Ševc (21. Hořava), Evan, L. Procházka, Špelda, V. Čech, Zeman - Michael Frolík, Gardoň, Martin Procházka - Kucharczyk (41. Bílek), Huml, Tlustý - Horna, Zajíc (44.-54. M. Havel), Kalla.
Plzeň: Málek - Nedoma, M. Výborný, Jindřich, Trnka, Klaus (41. Pulpán), Štěpánek - Zelenka, D. Moravec, M. Straka - A. Padělek, Kracík, Andrašovský - Sakata, Látal, Tvrdoň - Důras,