Plzeň po matném výkonu odevzdala body Vsetínu

Hokejisté Lasselsbergeru Plzeň ve včerejším čtyřiadvacátém kole Tisport extraligy hostili Vsetín. Šlo o hodně – Vsetínu se letos nevede a Plzeň by případná výhra posunula na hranici elitní osmičky. Očekávané domácí body si ale nakonec Západočeši po špatném výkonu nepřipsali, všechny tři odvezli Valaši.

V brance Plzně opět nastoupil mladý Marek Schwarz, měsíční posila ze Sparty a od začátku se musel ohánět. Naproti tomu vsetínský matador Radovan Biegl moc práce neměl. Převahu zužitkoval Vsetín poprvé v 18. minutě. Schwarze z bezprostřední blízkosti překonal Prokop. Plzeň se trápila, kombinace vázla i v druhé části hry. Schwarz nejdřív vychytal Selingera, v pětadvacáté minutě to ale bylo 0:2. Při přesilovce vystřelil Kuboš a odražený puk dostal za záda plzeňského gólmana nejlepší hráč Vsetína Pavliš. A Pavliš byl i u třetí branky Vsetína na začátku třetí třetiny. To zůstal úplně volný u plzeňské svatyně a v klidu upravil na 0:3. O zkorigování se ještě neúspěšně snažil Hurtaj a také Josef Straka, při trestném střílení. Po faulu Jaškina na svou osobu při úniku se postavil k exekuci, minisouboj ale vyhrál opět Biegl. To Plzeň definitivně zlomilo, a jen Schwarz zabránil vyššímu přídělu. Přesto se skóre ještě měnilo, dvě minuty před koncem, na nějž domácí čekali jako na smilování, na výsledných 0:4 upravil při přesilovce Demel
Lasselsberger se teď musí vzpamatovat a zvednout. I další dny má nabité. V pátek jede na Spartu, v neděli hostí doma Kladno.