Plzeň podlehla Kladnu v prodloužení

Hokejisté Lasselsbergeru ve 13. kole extraligy dvakrát vedli, ale nakonec vybojovali jen bod

Útočník Jaroslav Kalla zařídil hokejistům Kladna výhru 3:2 v prodloužení v utkání extraligy na ledě Plzně. Domácí Lasselsberger v utkání dvakrát
vedl, ale Rabat dokázal skóre srovnat a rozhodl v úvodní minutě nastavení, kdy stál Kalla na konci dobře sehrané přesilovky čtyř proti třem.
Po ospalém úvodu utkání vyslal domácí bek Mazanec dlouhou přihrávkou do sóla Důrase, ten ale při pokusu o blafák ztroskotal na gólmanovi hostí Orctovi. Hosté poprvé zahrozili po akci Horny,
který jen těsně minul levou tyč domácí branky střeženou Málkem. Po rychlém protiútoku se však radovali domácí. Výborný zatáhl podél levého mantinelu kotouč do útočného pásma a přesnou křižnou přihrávkou našel Důrase, který přesnou střelou nad padajícího Orcta otevřel skóre.
Hosté, kteří na plzeňském ledě vsadili na důraznou hru vycházející z pozorné obrany, dokázali po nenápadné akci vyrovnat. Hájek vypálil tvrdě od modré čáry a kotouč prošel skrz
klubko hráčů až do sítě. Závěr první části patřil Kladnu a domácí od pohromy po střele Michaela Frolíka zachránil jen pozorný Málek.
Zlepšenou hru předváděli hosté i na začátku druhé třetiny, paradoxně však mohli inkasovat. Se střelou Tvrdoně po individuálním průniku Zelenky si ale pozorný Orct poradil. Předvedl se i jeho protějšek Málek, který nejprve zneškodnil
Hluchého pokus o blafák a za chvíli si poradil také s důrazným zakončením na brankovišti osamoceného Bílka. Domácí se těžko dostávali přes dobře organizovanou obranu hostů ve středním pásmu do své útočné třetiny. Výjimkou byl
průnik Adamského, jehož ránu z mezikruží vytěsnil Orct jen s obtížemi nad branku. Poté domácí zpřesnili rozehrávku a po přiťuknutí Matějovského na začátku třetí třetiny se řítil z levé
strany na Orcta Padělek, strážce branky hostí však jeho bekhendový blafák zneškodnil.
Domácí si následně vytvořili tlak a proti Důrasově nebezpečné střele z pravého kruhu ještě zasáhl skvěle Orct pravým betonem. O tři minuty později vystřelil znovu Důras a gólman hostí jeho
střelu vyrazil pouze před sebe, kam dojel Trnka a pohodlně poslal svůj tým do vedení 2:1. Hosty obdržená branka probrala a při své druhé šanci v krátkém časovém sledu vyrovnal Hluchý, který Málka
překonal střelou švihem do levého horního rohu.
Utkání pak dospělo do prodloužení, kam se hostům přeneslo 92 zbylých sekund z vyloučení Andrašovského. Hosté výhodu zužitkovali, když rychlou kombinaci zakončil střelou nad beton
bezmocného Málka Kalla a zajistil hostům druhý bod.
Marek Sýkora (trenér Plzně): "Bylo to vyrovnané utkání. Náš výkon od domácího zápasu se Spartou znovu ztratil šťávu. Dnes jsme měli potvrdit vedení za stavu 2:1 další brankou. Například Padělek mohl rozhodnout. Nakonec však bod beru, protože Kladno ukázalo, že je silný soupeř a navíc dokázalo v prodloužení dobře sehrát přesilovku a získat také druhý bod."
Petr Tatíček (trenér Kladna): "Splnili jsme si cíl a získali jsme v Plzni alespoň bod. Obě mužstva dnes dobře bránila, moc šancí se
neurodilo a nám se díky poctivému výkonu podařilo získat v základní hrací době kýžený bod a v prodloužení jsme díky dobře sehrané přesilovce čtyři na tři získali další bod, který beru
jako nadstavbu."
Tipsport extraliga, 13. kolo: Lasselsberger Plzeň - Rabat Kladno 2:3 v prodl. (1:1, 0:0,
1:1 - 0:1). Branky a nahrávky: 10. Důras (Výborný, Cartelli), 49. Trnka (Důras) - 13. Hájek (Besser), 54. Hluchý (L. Procházka), 61.
Kalla (Ševc, Gardoň). Rozhodčí: Skoupý - Machálek, Škach. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 5072.
Plzeň: Málek - Cartelli, Výborný, Klaus, Štěpánek, Nedoma, Trnka, Mazanec - D. Moravec, J. Straka, Matějovský - Zelenka, Tvrdoň, Adamský - A. Padělek, Kracík, Andrašovský - Důras, Kepl,
Kocák.
Kladno: Orct - Ševc, Hájek, L. Procházka, Špelda, V. Čech, Zeman - Bílek, Patera, Martin Procházka -Michael Frolík, Gardoň, Hluchý - Horna, Huml, Kalla - Besser, M. Havel, Tlustý.