Plzeň poprvé v sezoně podlehla Třinci

Hokejový Lasselsberger dvakrát v řadě prohrál 2:3. V pátek s Libercem, o den později v Třinci

Dvakrát oslabená sestava hokejové Plzně v extralize sahala na remízu, ale pokaždé o ní v závěru přišla.
Po patéční porážce s Libercem 2:3 prohrál Lasselsberger i sobotní duel v Třinci, který se hrál před televizními kamerami. A stejným poměrem. V 54. minutě sice Adamský vyrovnal na 2:2, ale v desáté přesilovce pak domácí Pácal rozhodl.
Jan Daneček (asistent Třince): "Na Plzeň nám to letos nejde, hráče jsme proto nabádali, aby se vyvarovali chyb. Náš výkon sice excelentní nebyl, plně jsme bodovali, a to je důležité. Před
závěrečnými čtyřmi zápasy nám tyto výhry prospějí."
Radim Rulík (asistent Plzně): "Nehráli jsme špatně, ale na body to nestačilo. Nedohráváme třetí třetiny, a to se dnes opět potvrdilo. Nedokážeme v plném nasazení hrát 60 minut, v závěru pak zbytečně inkasujeme po hrubých chybách a ani dnes to jiné
nebylo. Škoda, za předvedený výkon jsme si remízu možná zasloužili."
Tipsport extraliga, předehrávka 48. kola: Oceláři Třinec - Lasselsberger Plzeň 3:2 (1:1, 0:0, 2:1).
Branky a nahrávky: 12. Kudrna (Hašek, Peterek), 42. I. Padělek (Pácal, Výtisk), 57. Pácal (Polanský, Kudrna) - 18. Zelenka (Matějovský, Vorel), 54. Adamský (Mazanec, Šindel). Rozhodčí: Minář - Gebauer, Lederer. 5:11, navíc Fabuš - A.
Padělek 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2337.
Třinec: Biegl - Výtisk, Pácal, Tesařík, Chmelíř, Kroupa, Frolo - Paroulek (16. I. Padělek), Skořepa, Fabuš - Kudrna, Peterek, Hašek - Janků (30.-35. Huna), Polanský, Tomas. Trenéři:
Juřík, Mach a Daneček.
Plzeň: Jež - Jindřich, Pulpan, Cartelli, Vobořil (53. Mazanec), Nedoma, Hučko - Padělek, Kracík, Tvrdoň - Zelenka, Vorel, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský - Freiberg, Kepl, Vítek. Trenéři: M. Sýkora a Rulík.
47. kolo (pátek): Lasselsberger Plzeň - Bílí Tygři Liberec 2:3 (1:0, 1:1, 0:2). Branky a nahrávky: 10. Šindel (Jindřich), 37. Zelenka (Vítek, Vobořil) - 23. Pletka (Vampola), 42. Rataj (Rozsíval), 54. Podkonický (Vaic, Šachl). Rozhodčí: Jebavý - Bádal, Kareš. Vyloučení: 10:13, navíc Matějovský 10 min. - Vaic 5 min. a do
konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 4465.