Plzeň porazila díky Paroulkovi Vítkovice

Hokejisté plzeňského Lasselsbergeru chtějí do play off a v pátek v Liberci smazali jeden bod na osmé Kladno. Ve včerejším domácím zápase s Vítkovicemi tedy Plzeňákům na Kladno chybělo šest bodů a povinnost zněla: uhrát tři body.

A podařilo se, i když je třeba říct, že Plzeňáci byli šťastnějším týmem. Už v první třetině bylo před Málkem rušno. V šesté minutě trefil Jurečka z dálky tyč a v šestnácté Málek zázračně vychytal nejdřív Olesze a poté ještě dorážku Hulvy. To podstatné se ale odehrálo v rozmezí sedmnácté a osmnácté minuty. Nejdřív obránce Jindřich padáčkem od modré poslal Plzeň do vedení.
Pak ale Vítkovice rychle otočily. Srovnával Tomášek, který za Málkova záda dorážel vyraženou Irglovu střelu, a o pouhých třináct vteřin později se o vedení Vítkovických zasloužil Krayzel. Plzeň se ale o přestávce ze studené sprchy probrala a góly ve druhé části hry už dávala jen ona. Společné znamení obou byly využité přesilovky. Ve 24. minutě potvrzoval gól Michala Straky až videorozhodčí.V jednatřicáté minutě si přihrávku Dušana Andrašovského gólman Pinc srazil do sítě a bylo to 3:2.
Třetí část hry byl tuhý boj. Plzeň už hrála bez Nedomy, který se zranil v první části hry jen na čtyři beky, ale Málek byl jistý. Až když dvě minuty před koncem pečetil Paroulek, bylo jasno.Plzeň tedy zdolala Vítkovice 4:2.
Plzeň sice vyhrála, úspěšné byly ale i Vsetín,Kladno a Vary.
Plzeň je tedy desátá s šestibodovým odstupem na osmé Kladno. Už v úterý jede Lasselsberger do Znojma, v sobotu hraje v televizním zápase ve Varech a v neděli hostí Vsetín.