Plzeň porazila Jihlavu

Ve včerejším osmnáctém kole druhé fotbalové ligy nastoupila plzeňská Viktoria proti čtvrté Jihlavě.

Ve včerejším osmnáctém kole druhé fotbalové ligy nastoupila plzeňská Viktoria proti čtvrté Jihlavě. Západočeši na podzim s tímto soupeřem na Vysočině vyhráli a ve Štruncových sadech chtěli také potvrdit zlepšenou formu z minulých duelů.
Plzeň začala podobně jako první domácí zápas jara s Prachaticemi a v úvodu měla územní převahu, která však žádné šance nepřinesla. V zahuštěné šestnáctce hostů se marně probíjeli k zakončení Martin Fillo i jediný střelec Viktorie na jaře Radek Pilař. Hosté ve žlutém se omezovali jen na dalekonosné pokusy. V osmatřicáté minutě spálil největší šanci Plzně Jiří Šíma, který hlavou netrefil odkrytou branku. Poločas tak skončil bez branek.
Plzeň po prostudování hry soupeře nastoupila v kompletně novém rozestavení.
Ve druhé půli nejdříve obraně hostí unikal Petr Šíma, zakončit ale nestihl.
První gólový moment zápasu tak přišel až 57. minutě, kdy se hlavou trefil Martin Fillo.
Plzeň toho, že se Jihlava po inkasovaném gólu ještě ani nevzpamatovala a zasadila jí rozhodující úder. V 61. minutě po závaru před brankou Jihlavy vše prostřelil Radek Pilař a bylo to 2:0. Více než tisícovka diváků pak konečně viděla útočný fotbal.
Plzeň hrozila breakovými úniky, jeden takový nevyužil v 65. minutě Martin Fillo, který zakončoval skoro do prázdné branky. Když chybělo do konce utkání dvacet minut, začala hrozit i Jihlava. V první šanci ještě Simr tváří v tvář Ticháčkovi nezakončil, v sedmdesáté první minutě už ale hráči z Vysočiny snížili. Tečovaný přímý kop Michala Lovětínského skončil v plzeňské síti.
Dvě minuty před koncem pak mohla Jihlava ještě vyrovnat, ale Viktoria už výhru i s notnou dávkou štěstí udržela. Po třech zápasech jarní části je plzeňský tým zatím bez porážky a v neúplné tabulce druhé ligy mu patří prvním místo před Mostem, který má ještě 2 zápasy k dobru.